Objednať projekciu Prehrať film O filme

120 tepov za minútu

Prílohy

Partneri

Kinema.sk Dennik N

120 tepov za minútu

(120 battements par minute)

Veľká cena poroty, Cena FIPRESCI, Queer Palm a nominácia na Zlatú palmu Cannes 2017, nominant Francúzska na Oscara v kategórii "najlepší zahraničný film"
Francúzsko 2017 do 15 rokov nevhodné 140min.
  • 26. 10. 2017
  • 01. 08. 2018
  • Dráma

Začiatok deväťdesiatych rokov minulého storočia. AIDS si už desať rokov vyberá kruté obete na životoch, napriek tomu aktivisti z parížskej pobočky hnutia ACT UP bojujú s nezáujmom verejnosti, otupenosti vlád a machináciami farmaceutických firiem. Nováčik Nathan sa zoznamuje s radikálom hnutia Seanom, ktorého politický boj je zároveň bojom o život. Sean je HIV pozitívny a jeho čas sa kráti...

Francúzsky režisér – a dlhoročný scenárista slávnejšieho kolegu Laurenta Canteta – Robin Campillo zvolil vo filme 120 tepov za minútu funkčnú queer perspektívu a organicky prepojil osobné a politické. Výsledkom je mix umiernenej, k detailu citlivej drámy, ktorá zachytáva privátny rozmer ideologických súbojov a naliehavej, prudko emocionálnej romance. Film, ktorého titul odkazuje ako k monitoringu srdečnej aktivity, tak aj k dobovému houseovému tepu tanečných klubov, ponúka nekonvenčný pohľad na členov špecifickej komunity, ktorí sa rozhodli „žiť politiku v prvej osobe“. 

Robin Campillo Adèle Haenel, Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, François Rabette, Pascal Tantot
Robin Campillo
Jeanne Lapoirie
Robin Campillo,
Stephanie Leger,
Anita Roth

Galéria