Objednať projekciu Prehrať film O filme

Keď zvieratá snívajú

Prílohy

Keď zvieratá snívajú

(Når dyrene drømmer)

MFF Cannes 2014 - Týždeň kritikov
MFF Atény 2014 - Cena mesta Atény
Dánsko 2014 do 15 rokov nevhodné 84min.
  • 09. 07. 2015
  • Dráma
  • Horor
  • Mysteriózny

„Všetci poznajú pravdu - okrem nej.”

Severský horor Keď zvieratá snívajú sa vyznačuje nielen pútavým originálnym príbehom a bohato vykreslenými postavami, ale predovšetkým vynikajúcimi výkonmi skúsených i začínajúcich hercov. Ústrednú ženskú postavu stvárnila mladá talentovaná herečka Sonia Suhlová, ktorá si za rolu beštiálnej Márie vyslúžila pochvalu filmových kritikov i nadšené ohlasy divákov. Na adresu režiséra Jonasa Arnbyho, ktorý svoj celovečerný debut uviedol na MFF v Cannes v rámci Týždňa kritiky, filmoví recenzenti tiež nešetrili chválou a uznaním.

Devätnásťročná Márie, outsiderka v ostrovnej komunite, žije sama so svojimi rodičmi. Nemá nikoho, komu by sa mohla zveriť, okrem Daniela, mladého muža okúzleného jej divokou povahou. Miestni ľudia však majú z dievčaťa obavy, nemenej potom z jej matky, ktorá je pripútaná na invalidný vozík, trpiaca záhadnou chorobou. Keď Mária zistí, že sa jej telo mení - na jej hrudi a chrbte rastie hustá srsť - začne pátrať po odpovediach vzťahujúcich sa na utajovanú rodinnú minulosť. Po niečom, čo bude mať nedozerné následky pre ňu aj pre celú rodinu - a tiež po voľbe, ktorú musí učiniť.

Pustá skalnatá krajina Jutska zahalená do úchvatnej palety morských farieb, sprevádzaná tradičnými folkovými melódiami, dáva tušiť neošúchaný a sebaistý hororový thriller. Keď zvieratá snívajú, neradno ich rušiť. Bývajú potom agresívne. 

Jonas Alexander Arnby Sonia Suhl, Lars Mikkelsen, Jakob Oftebro, Sonja Richter, Gustav Dyekjær Giese, Mads Riisom, Stig Hoffmeyer
Rasmus Birch
Niels Thastum
Mikkel Hess
Peter Brandt

Galéria