Objednať projekciu Prehrať film O filme

O koňoch a ľuďoch

Prílohy

O koňoch a ľuďoch

(Hross í oss)

Göteborg Film Festival 2014 - Cena divákov za Najlepší škandinávsky film; Cena FIPRESCI
Tallinn Black Nights Film Festival 2013 - Cena FIPRESCI
Edda Awards 2014 - Režisér roka, Scenár roka, Herec roka, Najlepší film, Najlepšia kamera, Najlepšie špeciálne efekty
MFF San Sebastián 2013 - Cena Kutxa
MFF Karlove Vary 2014
Island, Nemecko 2013 do 15 rokov nevhodné 81min.
  • 25. 09. 2014
  • Dráma
  • Komédia

„Keď sa ľudia správajú ako kone a kone ako ľudia”

O koňoch a ľuďoch je snímka, ktorá už dlhší čas v našich kinách chýbala: skutočný film o koňoch. Debut islandského režiséra Benedikta Erlingssona je veľkolepým príbehom vyrozprávaným z pohľadu koní. Aký vplyv majú ľudia na kone a kone na ľudí? Sú situácie a veci skutočne také, ako sa zdajú, keď sa na ne človek pozrie očami koňa? Vtipný, nádherný a citlivý príbeh zasadený do čistej islandskej prírody získal už množstvo zaujímavých filmových ocenení, vrátane šiestich islandských filmových cien Edda (islandská obdoba Oscarov, kde film zvíťazil v kategóriách Režisér roka, Scenár roka, Herec roka, Najlepší film, Najlepšia kamera, Najlepšie špeciálne efekty. Vo zvyšných kategóriách obdržal nominácie).

Kolbeinn miluje Solveig a Solveig miluje Kolbeinn, ale Kolbeinn miluje svoju prvotriednu kobylu, obľúbenú Gránu. Tá je však posadnutá žrebcom Brúnnom. Vernhardur miluje vodku a kôň Jarpur miluje Vernhardura, svojho pána. Grimur má vášeň pre starú konskú dopravu, ale Egill obdivuje iskrivé elektrické ploty. Prichádza jar a celá miestna komunita ich sleduje. To nemôže skončiť dobre ... Počas nakrúcania nebol žiadny kôň zranený a herci prežili. Otázkou však zostáva ich možná psychická ujma.

Benedikt Erlingsson Ingvar Eggert Sigurðsson, Charlotte Bøving, Maria Ellingsen, Steinn Ármann Magnússon, Helgi Björnsson, Halldóra Geirharðsdóttir, Kristbjörg Kjeld
Benedikt Erlingsson
Bergsteinn Björgúlfsson
David Thor Jonsson
David Alexander Corno

Galéria