Objednať projekciu O filme

Easy Money III - Život deluxe

Prílohy

Easy Money III - Život deluxe

(Snabba Cash III - Livet deluxe)

Švédske národné filmové ceny Guldbagge 2014 - Nominácie na Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Matias Varela), Najlepší strih a Najlepší zvuk
Švédsko 2013 do 15 rokov nevhodné 127min.
  • 03. 07. 2014
  • Akčný
  • Dráma
  • Krimi

„Kruh sa uzatvára. Úspešná filmová adaptácia švédskeho bestselleru vrcholí.”

Autor knižného švédskeho bestselleru Snabba Cash Jens Lapidus zúžitkoval ako obhajca kriminálnych prípadov vo svojich románoch skúsenosti z praxe na okresnom súde v Sollentune. Všetky tri časti románu sa dočkali filmového spracovania a v kinách obsadili prvé priečky v diváckej návštevnosti.

Réžie záverečnej časti trilógie s názvom Easy Money III – Život deluxe sa ujal uznávaný arthousový filmový tvorca Jens Jonsson. Absolvent Švédskej filmovej školy začal svoju kariéru nakrúcaním reklám a krátkych filmov. Prvé úspechy zaznamenal už v roku 2002 snímkami K-G i nöd och lust (2. cena Cinéfondation Award na MFF Cannes 2002) a Bror min (Strieborný medveď na MFF Berlin 2002). Zlom nastal s jeho celovečerným debutom Kráľ ping-pongu (2008), ktorý mu priniesol rad výzamných ocenení, vrátane Veľkej ceny poroty na Filmovom festivale v Sundance či ceny Zlatý Hugo pre Najlepšieho debutujúceho režiséra  na Filmovom festivale v Chicagu.

JW žije na úteku a je odhodlaný vypátrať, čo je príčinou zmiznutia jeho sestry Camilly. Každá stopa ho však stále viac a viac zavádza do sveta štokholmského organizovaného zločinu. Jorge chce vykonať svoju poslednú akciu – historicky najväčšiu lúpež vo Švédsku. Počas komplikovaných príprav však stretáva Nadju, ženu zo svojej minulosti. Súčasne sa do prostredia srbskej mafie v Štokholme infiltruje policajt Martin Hägerström. Séria udalostí vedie k bojom vo nútri srbskej mafie, do ktorých je nedobrovoľne vtiahnutá aj dcéra šéfa srbskej mafie Natalie. Kruh sa tak uzatvára a filmová trilógia vrcholí.

Jens Jonsson Joel Kinnaman, Matias Varela, Martin Wallström, Malin Buska, Dejan Cukić
Jens Jonsson,
Maria Karlsson,
Fredrik Wikström,
Jens Lapidus
Askild Edvardsen
Jon Ekstrand
Theis Schmidt

Galéria