Objednať projekciu O filme

Moja vlasť

Prílohy

Moja vlasť

(Né quelque part)

MFF Cannes 2013
Alžírsko, Francúzsko 2013 do 15 rokov nevhodné 87min.
  • 13. 03. 2014
  • Dráma
  • Komédia

„Návrat ku koreňom býva občas bolestivý, no vždy obohacujúci.”

26-ročný študent práv Farid žije celý svoj život vo Francúzsku. Keď jeho otec ochorie a pošle ho do Alžírska, aby sa pokúsil zachrániť rodinný dom pred demoláciou, Farid objavuje krajinu, v ktorej ešte nikdy nebol. V zdanlivo zaostalej krajine však postupne spoznáva jedinečných ľudí, ktorých humor a priamočiarosť ho prekvapí a hlboko zasiahne. Medzi nimi je aj jeho mladý bratranec s rovnakým menom ako on a s túžbou, rovnakou ako majú všetci mladí Alžírčania, opustiť svoju rodnú zem a emigrovať do bohatého Francúzska.

Dvaja mladí muži cestujú spolu do mesta Oran po dôležitý právny dokument. Po senzačnej noci plnej divokej hudby a alkoholu sa Farid prebudí sám v hotelovej izbe – jeho bratranec a jeho pas zmizli...

Francúzsky režisér alžírskeho pôvodu Mohamed Hamidi vo svojej filmovej prvotine šikovne balansuje na pomedzí komédie a drámy a rozohráva pozoruhodný príbeh mladého Francúza, ktorý preniká k vlastným koreňom, spoznáva nielen krásy i problémy doposiaľ neznámej krajiny, ale aj nové ľudské hodnoty. Film o prijatí a porozumení vlastnej identity a hodnoty, ktorý sa navyše hrá s diváckou predvídavosťou sa dostal do oficiálneho výberu MFF Cannes 2013.

Mohamed Hamidi Jamel Debbouze, Tewfik Jallab, Abdelkader Secteur
Mohamed Hamidi,
Alain-Michel Blanc
Alex Lamarque
Armand Amar
Marion Monnier

Galéria