Objednať projekciu O filme

Loft

Prílohy

Loft

Rembrandt Award (holandská divácká cena) - najlepší holandský herec
Národné filmové ocenenia v 14 kategóriách
Holandsko 2010 do 15 rokov nevhodné 108min.
  • 07. 08. 2014
  • Krimi
  • Thriller

„Malé nepríjemné prekvapenie dokáže zmeniť celý život.”

Medzinárodne oceňovaná mladá holandská režisérka Antoinette Beumer vo svojom druhom celovečernom hranom filme prináša vynikajúco spracovaný napínavý thriller.

Päť najlepších priateľov, z ktorých všetci sú ženatí, sa rozhodne spoločne obývať podkrovný byt. Sem si každý z nich za určitých podmienok môže priviesť milenku a nerušene s ňou tráviť čas. Všetko sa zdá byť perfektné, až do jedného rána, keď sa v podkroví nájde telo zavraždenej neznámej mladej ženy. Skupina priateľov sa začína navzájom upodozrievať a čoskoro je jasné, že napriek ich dlhoročnému priateľstvu vedia o sebe oveľa menej, ako si pôvodne mysleli.

Beumerovej snímka získala v kategórii Najlepší holandský herec (Jeroen van Koningsbrugge) cenu Rembrandt Award, udeľovanú holandskou verejnosťou prostredníctvom internetového hlasovania. Film ďalej získal národné filmové ocenenia Platina film (Platinum Film) a Gouden Film (Golden Film) v 14 rôznych kategóriách a nominovaný bol aj na cenu Gouden Kalvaren (Golden Calf) za Najlepší zvuk na Nederlands Film Festivale.

Antoinette Beumer Jeroen van Koningsbrugge, Barry Atsma, Marwan Kenzari, Fedja van Huêt, Gijs Naber, Lies Visschedijk, Hadewych Minis, Katja Herbers, Kim van Kooten
Bart De Pauw,
Saskia Noort
Danny Elsen
Wolfram de Marco
Philipe Ravoet,
Annelien van Wijnbergen

Galéria