Objednať projekciu O filme

Operation Libertad

Prílohy

Operation Libertad

(Opération Libertad)

Swiss Film Prize - nominace: najlepší film, najlepší scenár a najlepší herec vo vedľajšej úlohe
Francúzsko, Švajčiarsko, Portugalsko 2012 do 15 rokov nevhodné 92min.
  • 13. 03. 2014
  • Dráma

„Švajčiarska dokudráma s nostalgiou revolučných a ľavicovo orientovaných 70. rokov.”

Štvrtý hraný film švajčiarskeho režiséra Nicolasa Wadimoffa, v tvorbe ktorého nájdeme zaujímavé dokumentárne snímky, sa vracia do revolučných 70. rokov plných vzbury, nepokojov a teroristických útokov.

Film sleduje malú revolučnú skupinu mladých ľudí, ktorí si nakrúcajú rôzne verejné podujatia, demonštrácie, aby zaznamenali reakcie bežných ľudí a všeobecnú revolučnú atmosféru v tých časoch vo Švajčiarsku, a aby poukázali na nekalé praktiky politikov a finančníkov. Táto skupina marxistických stúpencov, ale i amatérskych filmárov, ktorí si hovoria GAR (Groupe Armee Revolutionnaire), sa však pripravuje na svoju doposiaľ najnáročnejšiu úlohu: uniesť čílskeho agenta, preniknúť s ním do švajčiarskej banky neďaleko Zürichu a prinútiť ho k priznaniu sa k nezákonným väzbám medzi Pinochetovou diktatúrou a miestnymi finančnými praktikami.

Hneď po svojom uvedení Wadimoffov film získal nominácie na švajčiarsku národnú cenu Swiss Film Prize v kategóriách najlepší film, najlepší scenár a najlepší herec vo vedľajšej úlohe (Antonio Buíl).

Nicolas Wadimoff Laurent Capelluto, Stipe Erceg, Antonio Buíl, Jonathan Genet, Karine Guignard, Natacha Koutchoumov
Jacob Berger,
Nicolas Wadimoff
Franck Rabel
Christof Steinmann
Karine Sudan,
Pauline Dairou

Galéria