Objednať projekciu O filme

Lea a Darija

Prílohy

Lea a Darija

(Lea i Darija)

WorldFest Houston 2011 - Špeciálna cena poroty
Celosvetový židovský filmový festival v Ashkelonu 2012 - Jewish Eye
Chorvátsko 2011 do 15 rokov nevhodné 101min.
  • 14. 08. 2014
  • Dráma
  • Vojnový

„Skutočný príbeh na pozadí tragických vojnových udalostí.”

Príbehy založené na skutočných udalostiach sa nie vždy podaria kvalitne a zároveň pútavo spracovať, ale v réžii Branka Ivandy vznikol pocitovo pravdivý príbeh o detskej súťaživosti.

Nespornou hviezdou Záhrebského detského tanečného súboru, ktorý v 30. rokoch minulého storočia žal veľké medzinárodné úspechy, bola výnimočne talentovaná 13-ročná tanečnica Lea Deutsch. Jej tanečný talent ju privedie až do Berlína, kde sa dievčatá uchádzajú o filmové kontrakty. Jej popularita rastie a lístky na tanečné predstavenia v mestskom divadle sú vždy vypredané. Ale keď sa v krajine rozmohne fašizmus, Leu v dôsledku jej židovského pôvodu vyhodia z divadla a nahradí ju Daria Gasteiger. Následné prenasledovanie Židov kruto ovplyvní nielen Lein život, ale aj život celého tanečného súboru. Lea, známa ako chorvátska Shirley Temple, má zrazu zakázaný vstup do divadla a do jej bezstarostného a tancom naplneného života vstupuje úzkosť z bezodkladnej deportácie.

Snímka získala v roku 2011 Špeciálnu cenu poroty na WorldFeste v Houstone a v roku 2012 cenu Jewish Eye na Celosvetovom židovskom filmovom festivale v izraelskom meste Ashkelon.

Branko Ivanda Klara Naka, Tamy Zajeć, Zrinka Cvitesić, Linda Begonja, Sebastian Cavazza
Branko Ivanda,
Drago Kekanović
Mirko Pivcević
Marin Juranić

Galéria