Objednať projekciu Prehrať film O filme

Black Block

Prílohy

Black Block

MFF Benátky 2011 - Biografilm, Controcampo Italiano
Taliansko 2011 do 15 rokov nevhodné 76min.
  • 05. 06. 2014
  • Dokumentárny

„Ich životy sa zmenili, ale ich ideály nie…”

Celovečerný debut talianskeho dokumentaristu Carla Bachschmidta podáva svedectvo o tom, čo sa stalo vôbec prvým obetiam policajného násilia, krutosti a svojvoľného zadržiavania, aktivistom protestujúcim počas 27. konferencie Skupiny G8 v Janove v roku 2001.

Lena, Niels, Chabi, Mina, Dan, Michael a Muli odhaľujú bolestivé detaily o vtedajších demonštráciách v uliciach Janova a spomínajú na to, ako si mysleli, že bezpečný nočný úkryt pred násilníckymi policajtmi nájdu v budovách škôl na okraji mesta. V rámci vyšetrovania však príslušníci talianskej polície v noci zaútočili na nepripravených mladých ľudí, ktorých bez zjavnej potreby zodpovedať sa za svoje činy a bez právneho postihu surovo zbili a nechali napospas osudu. Každý z aktivistov opisuje, čo v tú osudnú noc i v nasledujúcich dňoch zažil. Napriek bolestivej traume však na svoje ideály nezanevreli. Práve naopak. Sú ešte odhodlanejší pokračovať v ich protestnom aktivizme, ba dokonca v celkom nových podobách.

Hneď po svojom premiérovom uvedení v roku 2011 film získal významné ceny Biografilm a Controcampo Italiano na prestížnom MFF v Benátkach.

Carlo A. Bachschmidt Lena Zuhlke, Chabi Noqueras, Michael Gieser, Niels Martensen, Daniel McQuillan
Carlo A. Bachschmidt
Stefano Barabino,
Harald Erschbaumer
Francesco Cerasi
Alessandro Pantano

Galéria