Objednať projekciu Prehrať film O filme

Následky lásky

Prílohy

Následky lásky

(Le conseguenze dell'amore)

MFF Cannes - Zlatá palma (nominácia)
niekoľko cien Davida di Donatella a ocenení Strieborná stuha
Taliansko 2004 do 15 rokov nevhodné 100min.
  • 05. 06. 2014
  • 01. 07. 2017
  • Dráma
  • Krimi

„Každý z nás má nejaké tajomstvo. Avšak Titta ich má viac.”

Jeden z najprogresívnejších a najoriginálnejších súčasných talianskych režisérov Paolo Sorrentino vytvoril v roku 2004 pozoruhodnou snímkou Následky lásky rafinovanú kombináciu motívov kriminálneho žánru s pôsobivou analýzou starnúceho človeka, ktorému pomedzi prsty uniká život a okolitý svet i život už len bez známky akejkoľvek emócie nečinne pozoruje.

Päťdesiatnik Titta vedie extrémne nudný, extrémne rutinný a extrémne nezáživný život v bližšie nešpecifikovanom švajčiarskom hoteli. Jeho každodennú rutinu, pozostávajúcu iba z niekoľkých nemenných úkonov, však naruší láska a všetky problémy, ktoré z nej vyplývajú. Jeho doterajší život bez práce, plný samoty, ticha, vyfajčených cigariet a prázdnych pohárikov v hotelovom bare, sa zrazu začne meniť.

Sorrentinova originálna snímka divákovi ponúka vizuálne opojný filmový zážitok s precíznou obrazovou štylizáciou a podmanivým elektronickým soundtrackom. Bola nominovaná na Zlatú palmu na MFF Cannes 2004, odniesla si niekoľko cien Davida di Donatella a Talianske národné združenie filmových novinárov mu udelilo niekoľko ocenení Strieborná stuha.

Paolo Sorrentino Toni Servillo, Olivia Magnani, Adriano Giannini, Antonio Ballerio, Gianna Paola Scaffidi
Paolo Sorrentino
Luca Bigazzi
Pasquale Catalano
Giogiò Franchini

Galéria