Objednať projekciu Prehrať film O filme

Príbeh detí a filmu

Prílohy

Príbeh detí a filmu

(A Story of Children and Film)

MFF Cannes 2013
Veľká Británia 2013 prístupné 101min.
  • 09. 10. 2014
  • Dokumentárny

„Pohľad do detskej duše filmovou kamerou ”

Prvý celosvetový film o deťoch z pohľadu globálnej kinematografie. Veľký nadšenec a neuveriteľný znalec filmu, Mark Cousins​​, prináša divákom vášnivý a poetický portrét detského sveta - jeho surrealizmus, osamelosť, humor, deštruktívnosť aj výbušnosť - zostavený z 53 filmov z 25 krajín sveta. Cousins ​​zahrnul do svojho výberu také filmové klasiky ako E.T. - Mimozemšťan či Červený balónik, ale aj desiatky takmer neznámych majstrovských filmových kúskov (väčšinu z nich režírovali ženy). Rovnako ako vo svojom monumentálnom dokumentárnom cykle Príbeh filmu: Odysea, Cousins prináša rôzne myšlienky, s ktorými sa s ľahkou eleganciou pohráva, prechádza z jedného filmu do druhého a skúma rôzne cesty a podoby detstva tak, ako ich rôzni  filmoví režiséri vnímali a v ich tvorbe zobrazovali.

Rok po 15 hodinovom filmovom “maratóne“ Príbeh filmu: Odysea, mapujúcom vývoj filmu od samého počiatku až po súčasnosť, si Cousins opäť ​​získal uznanie kritikov i divákov. Hneď po premiére filmu v súťažnej sekcii Medzinárodného filmového festivalu v Cannes 2013 ho filmoví kritici vysoko ohodnotili a v médiách sa objavili veľmi pozitíne recenzie. Peter Bradshaw (The Guardian), napísal, že sa jedná o „bystrú a pohotovú filmovú esej, predstavujúcu mozaiku klipov, obrazov a okamihov detí vo filmoch.“ A Todd McCarthy z Hollywood Reporter zase ocenil Cousinsov „erudovaný a osobitý“ prieskum sveta detí v oblasti filmu.

Dokumentárna snímka Príbeh detí a filmu vám otvorí oči. Predstavuje medzník vo filmovej histórii, ktorý je oslavou detstva i filmu.

 

Mark Cousins
Mark Cousins
Mark Benoliel,
Mark Cousins
Olivier Messiaen,
Alijoscha Zimmerman
Timo Langer

Galéria