Objednať projekciu O filme

Život tej druhej

Prílohy

Život tej druhej

(La vie d'une autre)

Francúzsko, Luxembursko, Belgicko 2012 do 15 rokov nevhodné 97min.
  • 05. 09. 2013
  • Dráma
  • Komédia
  • Mysteriózny

„Nie každé ranné precitnutie prináša radostné poznanie.”

Celovečerný hraný debut mladej talentovanej francúzskej herečky a režisérky Sylvie Testud (Lourdes, 2009; Edith Piaf, 2007) prináša adaptáciu rovnomenného románu Frédérique Degheltovej. Ľahká romantická komédia je ako správne namiešaný drink s tajomstvom, zľahka prikorenený dávkou mystéria i drámy.

Príbeh začína stretnutím Marie a Paula, ktorí prežívajú lásku na prvý pohľad. Naplánujú a urobia si výlet na pláž a vášnivá noc môže začať. Ale na druhý deň ráno sa Marie zobudí a s hrôzou zistí, že si nedokáže spomenúť na posledných päťnásť rokov svojho života. Prekvapená sa dozvedá, že bola vydatá za Paula a ich manželstvo je v krachu. Zistí, že je matkou citlivého malého chlapca (YVI Dachary-Le BeOne), že riadi mocnú nadnárodnú spoločnosť s cennými papiermi a že je majiteľkou rozprávkového bytu s romantickým výhľadom na Eiffelovu vežu. Stále však netuší, ako sa to všetko mohlo stať a ako k tomu všetkému došlo.

Príbeh skúma Mariinu amnéziu až do momentu, keď si začne uvedomovať, akou bola kedysi slobodnou dievčinou, letiacou svetom s ľahkosťou motýľa, a akou ženou sa postupne po rokoch manželstva a materstva stala.

Sylvie Testud Juliette Binoche, Mathieu Kassovitz, Aure Atika, Danièle Lebrun, Vernon Dobtcheff
Claire Lemaréchal,
Sylvie Testud,
podle stejnojmenné knihy
Frederique Deghelt
Thierry Arbogast
André Dziezuk
Yann Malcor

Galéria