Objednať projekciu O filme

Taliansky kľúč

Prílohy

Taliansky kľúč

(The Italian Key )

MFF Monako 2011 - Angel Film Award (Najlepší kamera; Najlepšia kamera, Najlepšie kostýmy a Najlepšia hudba)
Ceny Angel Awards 2011 - najlepší kamera, kostýmy a hudba

Fínsko, USA, Taliansko, Veľká Británia 2011 do 12 rokov nevhodné 92min.
  • 25. 07. 2013
  • Dráma
  • Komédia
  • Romantický

„Romantická rozprávka o hľadaní vlastnej identity, minulosti, ale aj lásky a zmyslu života.”

Hraný debut fínskej herečky, scenáristky a režisérky Rosy Karo oslovil už mnoho divákov i filmových profesionálov a získal veľké množstvo ocenení na väčších i menších filmových festivaloch, na ktorých rôzne filmové poroty oceňovali najmä scenár a hudbu. Navyše v roku 2011 Taliansky kľúč získal cenu za Najlepší film na Feel Good Film Festival, kde absolvoval svoju svetovú premiéru, ďalej snímka obdržala cenu Best of Fest na Filmovom festival Route 66 a na Medzinárodnom filmovom festivale Prince Edward Island cenu za Najlepší zahraničný film. V tom istom roku tento film ocenili aj diváci na Medzinárodnom filmovom a hudobnom festivale Temecula Valley v kategórii Najlepší hraný film a na Park City Film Music Festival v americkom štáte Utah za mimoriadny hudobný počin v hranom filme. Samotná Rosa Caro získala za snímku cenu Best Film Award na Medzinárodnom filmovom festivale v Tulse v Oklahome v kategórii „Women Behind the Camera“.

Film Taliansky kľúč rozpráva príbeh 19-ročnej ženy - siroty - ktorá dostane, ako svoje jediné dedičstvo, starožitný kľúč, vďaka ktorému odomkne starú vilu v Taliansku, a zároveň aj záhady jej vlastnej rodiny.

Snímka Rosy Karo vyniká vizuálne prepracovanými zábermi, vytvárajúcimi idylickú atmosféru letného talianskeho vidieka, a podmanivou sprievodnou hudbou fínskeho skladateľa Tuomasa Kantelinena, ktorý získal už dve národné filmové ceny Jussi Awards za prácu s fínskym režisérom Ollim Saarelom.

Rosa Karo Gwendolyn Anslow, Joana Cartocci, Elsa Cartocci, Leo Vertunni, Andreas Wilson, Richard Ulfsäter, Joeanna Sayler
Rosa Karo
Gianni Gianelli,
Ville Tanttu
Tuomas Kantelinen
Paul Martin Smith,
Pauliina Punkki

Galéria