Objednať projekciu Prehrať film O filme

Neriadené strely

Prílohy

Neriadené strely

(Mine vaganti)

MFF Tribeca 2010 - Cena poroty (najlepší hraný film)
Taliansko 2010 do 12 rokov nevhodné 110min.
  • 18. 07. 2013
  • Dráma
  • Komédia
  • Romantický

„Niektoré tajomstvá je lepšie držať pod pokrievkou.”

Úspešný a oceňovaný taliansky režisér Ferzan Ozpetek vytvára hravú a inteligentnú komédiu, ktorá získala Cenu poroty na Medzinárodnom filmovom festivale Tribeca v New Yorku v kategórii najlepší hraný film a ďalšie významné filmové ocenenia v kategóriách najlepší herec a herečka vo vedľajšej úlohe. 

Hlavnou postavou filmového príbehu je Tommaso, najmladší syn kantonskej početnej a tradičnej rodiny z južného Talianska, ktorá sa už od 60. rokov zaoberá výrobou cestovín. Na ceste domov z Ríma, kde študuje literatúru a kde žije so svojím priateľom Marcom, sa Tommaso rozhodne povedať rodičom pravdu o svojej sexuálnej orientácii. Ale keď je konečne pripravený pred nich predstúpiť, jeho starší brat Antonio mu prekazí všetky jeho plány odhalením jeho vlastného tajomstva. Snímka Neriadené strely je zábavnou, povznášajúcou a zároveň dojemnou talianskou komédiou.

Režisér Ozpetek volí k spracovaniu tohto príbehu hravý prístup, zároveň však kritizuje konvenčné hodnoty provinčného juhu Talianska s excentrickými postavami ako konzervatívny otec filantrop, teta alkoholička, večne otrávené služobníctvo či sexuálne žiadostiví Tommasovi priatelia. Témou rodinných tajomstiev, čudáckymi charaktermi postáv a horkosladkým tónovaním filmového rozprávania sa snímka Neriadené strely približuje k poetike filmov svojrázneho španielskeho režiséra Pedra Almodóvara.

Ferzan Ozpetek Riccardo Scamarcio, Nicole Grimaudo, Alessandro Preziosi, Ennio Fantastichini, Lunetta Savino
Ivan Cotroneo,
Ferzan Ozpetek
Maurizio Calvesi
Pasquale Catalano
Patrizio Marone

Galéria