Objednať projekciu O filme

Toto nie je Kalifornia

Prílohy

Toto nie je Kalifornia

(This Ain´t California)

MFF Berlín 2012 - Cena Dialogue En Perspective
MFF Nashville 2012 - Zvláštna cena poroty
MFF Warsaw - Najlepší dokument (nominácia), MFF Karlovy Vary

Nemecko 2012 do 12 rokov nevhodné 90min.
  • 01. 08. 2013
  • Dokumentárny
  • Historický
  • Šport

„Pôsobivý portrét komunity mladých skaterov, revoltujúcich v ťažkých časoch Nemeckej demokratickej republiky.”

Prvý celovečerný dokument nemeckého režiséra Martina Persiela je dynamickou a sviežou hymnou protispoločenskej revolty mladých a takmer zakázaného športu – skateovania, v komunistickej NDR. Režisér tu pracuje s archívnym materiálom, konkrétne s reálnymi videozáznami, ktoré si v tom čase nahrala partia troch kamarátov, fascinovaných týmto športom, na 8mm kameru.

Persielova snímka sleduje troch predstaviteľov od ich detstva v 70. rokoch cez obdobie vzdoru v rokoch osemdesiatych až do pádu komunizmu na jeseň 1989, kedy sa im zásadne zmenili podmienky na život. Divákom sa tak odkrýva skutočný obraz života mladej komunity skaterov v NDR, ako ho ešte nikdy predtým nevideli.

Dokument už od svojho uvedenia v roku 2012 získal viacero medzinárodných filmových cien. Na MFF v Nashville získal Zvláštnu cenu poroty a na MFF v Berlíne cenu Dialogue En Perspective za jeho vizuálnu silu a originálne miešanie osobných spomienok s kolektívnou pamäťou obyvateľov bývalej NDR. Navyše sa film na MFF vo Varšave uchádzal o hlavnú cenu v kategórii Najlepší dokument.

Marten Persiel David Nathan, Anneke Schwabe, Erich Honecker, Helmut Kohl, Gerhard Schröder
Marten Persiel,
Ira Wedel
Felix Leiberg
Lars Damm
Toni Froschhammer,
Maxine Goedicke,
Bobby Good

Galéria