Objednať projekciu Prehrať film O filme

Čierna vdova

Prílohy

Čierna vdova

(The Attack)

MFF San Sebastián - Zvláštna cena poroty
TVE Otra Mirada Award - Special Mention (Ziad Doueiri)
MFF Marrakech 2012
MFF Toronto 2012
Francúzsko, Belgicko, Libanon 2012 do 15 rokov nevhodné 102min.
  • 10. 10. 2013
  • Dráma

„Najnovší film libanonského režiséra a kameramana sa sústredí na palestínsko-izraelské vzťahy a fenomén teroristických útokov.”

Filmová adaptácia medzinárodného bestselleru alžírskeho spisovateľa Yasmina Khadrau, ktorý bol preložený do viac než štyridsiatich jazykov, sugetívne vykresľuje morálnu dilemu arabsko-izraelského chirurga, potýkajúceho sa s obvineniami jeho manželky zo samovražedného teroristického útoku. Keď objaví manželkin list na rozlúčku, zrúti sa mu celý doterajší svet. Čelí zložitým životným otázkam, stráca doterajšie ilúzie a začína si uvedomovať, že doteraz žil v umelo vytvorenej realite, ktorej súčasťou bola neznáme žena.

Koprodukčnej snímke sa v roku 2012 a MFF v San Sebastiane dostalo Špeciálne uznanie poroty a zároveň získala cenu TVE Otra Mirada (Iný pohľad), udeľovaná za originálne vykreslenie problémov diskriminácie, hraníc a sociálnych nerovností s cieľom poukázať na ich potrebné odstránenie v spoločnosti. Doueiriho snímka získala aj hlavnú cenu Golden Star na MFF Marrakech 2012 v kategórii Najlepší film.

Zaujímavosťou je, že Ziad Doueiri začínal ako asistent kamery v Los Angeles a spolupodieľal sa na tvorbe filmov Quentina Tarantina z 90. rokov (Gauneri, Pulp Fiction, Jackie Brown).

Ziad Doueiri Ali Suliman, Evgenia Dodina, Reymond Amsalem, Uri Gavriel
Ziad Doueiri,
Joelle Touma,
podľa knihy Yasmina Khadra
Tommaso Fiorilli
Éric Neveux
Dominique Marcombe

Galéria