Objednať projekciu O filme

Krajina zabudnutia

Prílohy

Krajina zabudnutia

(La terre outragée)

Medzinárodný festival európskych filmových debutov Angers - Cena divákov
MFF Chicago - nominace na Zlatého Huga
MFF Benátky - nominace na Cenu Týždňa medzinárodnej filmovej kritiky
Francúzko, Nemecko, Poľsko 2011 do 12 rokov nevhodné 108min.
  • 13. 12. 2012
  • Dráma

„Dokumentaristka Michale Boganim prináša silný príbeh v sugestívnom snímku o dôsledkoch globálnej katastrofy v Černobyľe.”

Presvedčivý celovečerný debut režisérky Michale Boganim sa sústreďuje na osudy ľudí, žijúcich v bezprostrednej blízkosti jadrovej elektrárne Černobyľ. Vytvára sugestívny obraz hodnoty ľudského života, zasiahnutého jednou z prvých veľkých globálnych katastrof. Film sa nakrúcal v reálnych spustošených lokáciách mesta Černobyľ, vyprázdneného „mesta duchov“, posiatom nukleárnym a rádioaktívnym odpadom.

V deň výbuchu jadrovej elektrárne, 26. apríla 1986, chcú Anya a Piotr v neďalekom mestečku späčatiť svoju lásku uzavretím manželstva. Tesne po havárii je Piotr povolaný, aby aj s ostatnými v elektrárni pomáhal uhasiť obrovský oheň. Nikdy sa však už k Anyi nevráti. Ľudia a ich životy sú už navždy zasiahnutí silnou rádioaktivitou a ani po desiatich rokoch sa jej následky neprestali prejavovať. Je pre nich ešte nádej na nový život?

V hlavnej úlohe sa predstaví známa ukrajinská herečka Olga Kurylenko, ktorá si zahrala v poviedkovom filme Paríž, milujem ťa (2006), ale aj v mainstreamových trhákoch ako Hitman (2007) či v bondovke Quantum Of Solace (2008).

Film získal Cenu divákov na Medzinárodnom festivale európskych filmových debutov vo francúzskom meste Angers a bol nominovaný na Zlatého Huga na MFF v Chicagu a na Cenu Týždňa medzinárodnej filmovej kritiky na MFF v Benátkach.

Michale Boganim Olga Kurylenko, Andrzej Chyra, Ilya Iosifov, Sergei Strelnikov, Vyacheslav Slanko
Michale Boganim,
ve spolupráci s Antoine
Lacomblez,
Anne Weil
Antoine Héberlé
Leszek Mozdzer
Hervé de Luze,
Thierry Derocles,
Anne Weil
1:1,85
Dolby Digital