Objednať projekciu Prehrať film O filme

Bajkonur

Prílohy

Bajkonur

(Baikonur)

MFF Busan 2011 - medzinárodná premiéra
Kazachstan, Nemecko, Rusko 2011 do 12 rokov nevhodné 94min.
  • 18. 10. 2012
  • Komédia

„Čokoľvek alebo ktokoľvek spadne z neba, je darom od Boha.”

Bajkonur je inteligentným a vtipným filmom o kazašskej mládeži, ktorá sníva o živote za hranicami vlastnej dediny, no zároveň je uväznená v naivite a jednoduchosti ich spôsobu života na kazašských stepiach. Film je plný poetických obrazov kazašskej prírody a hravých i dramatizujúcich tónov hudby Gorana Bregovića.

Očarujúca komediálna dráma nemeckého spisovateľa a režiséra Veita Helmera prináša neromantizujúci obraz z autentického života kazašských nomádov. Je príbehom o jednoduchom živote i snoch mladých nomádov, o ich naivnej mladosti, vzájomnom porozumení a o netradičných stretoch jednoduchého rurálneho sveta so svetom komplikovaným, moderným a zavádzajúcim.

Helmerov film rozpráva príbeh mladého rádiového operátora Iskandera (prezývaného Gagarin), zblázneného nielen do Bajkonuru a rozľahlého vesmíru, ale aj do krásnej Francúzsky Julie Mahé, ktorej cestu ku hviezdam sledujú televízne kamery. Iksander, ako všetci obyvatelia rozľahlých kazašských stepí, sa riadi nepísaným pravidlom, že všetko, čo spadne z neba, je Božím darom. Výnimkou nie je ani Julie, ktorú Iksander jedného dňa nájde v bezvedomí v troskách stanice Bajkonur.

Snímka Bajkonur mala medzinárodnú premiéru na MFF v Busane 2011.

Veit Helmer Alexander Asochakov, Marie de Villepin, Sitora Farmonova
Sergej Ashkenazy,
Veit Helmer
Nikolai Kanow
Goran Bregovic
Vincent Assmann
1:1,85
Dolby Digital

Galéria