Objednať projekciu O filme

Iron Sky

Prílohy

Iron Sky

Cena AACTA za špeciálne efekty 2013
MFF fantazijných filmov Brussel 2012 - Cena divákov a cena Silver Mélies
Fínsko, Nemecko, Austrália 2012 do 12 rokov nevhodné 93min.
  • 16. 08. 2012
  • Akčný
  • Komédia
  • Sci-Fi

„Prichádzame v mieri!”

Fínsky režisér Timo Vuorensola prináša svojím prvým celovečerným hraným filmom vôbec prvý film, ktorý vznikol z aktívnej interakcie tvorcov a fanúšikov sci-fi žánru v online procese tvorby i financovania tejto netradičnej snímky. Sci-fi nadšenci mali možnosť online navrhnúť tvar kozmickej nacistickej lode, vymyslieť mená postáv a navrhnúť ich jednotlivé príbehy a pod.

Príbeh filmu je zasadený do blízkej budúcnosti (rok 2018) a jeho hrdinami sú nacisti, ktorí sa v posledných chvíľach 2. svetovej vojny vyhli deštrukcii a ukryli sa na odvrátenej strane Mesiaca, kde v tichosti plánovali návrat na Zem. Počas sedemdesiatich rokov prísneho utajenia skonštruovali gigantickú vesmírnu pevnosť s masívnou flotilou lietajúcich tanierov. Keď americký astronaut James Washington pristane so svojím lunárnym modulom príliš blízko tajnej nacistickej základni, mesačný Führer sa rozhodne, že čas ovládnutia Zeme konečne nastal.

Snímka v roku 2013 získala cenu AACTA za špeciálne efekty a jej režisér získal v roku 2012 Cenu divákov a cenu Silver Mélies na MFF fantazijných filmov v Brusseli (BIFFF).

Timo Vuorensola Julia Dietze, Götz Otto, Christopher Kirby, Tilo Prückner, Udo Kier, Stephanie Paul ad.
Johanna Sinisalo,
Michael Kalesniko,
Jarmo Puskala
Mika Orasmaa
Laibach
Suresh Ayyar

Galéria