Objednať projekciu O filme

Víla

Prílohy

Víla

(La fée)

MFF Hamptons New York 2011 - Cena Golden Starfish
Francúzsko, Belgicko 2011 do 12 rokov nevhodné 93min.
  • 31. 05. 2012
  • Komédia

„Čarovne bláznivá komédia o hľadaní vlastného šťastia a lásky v živote.”

Po oceňovaných snímkach Ľadovec (2005) a Rumba (2008) prichádza tvorivá trojica divadelníkov a filmových režisérov s ďalším príbehom Doma a Fiony a opäť v tragikomickom duchu s groteskným vykreslením bizarného a hravého sveta oboch postáv.

Dom tentoraz pracuje na nočných smenách v malom hoteli blízko priemyselného prístavu Le Havre. Počas jednej noci sa však na hotelovej recepcii objaví žena, ktorá nemá žiadnu batožinu ani topánky. Volá sa Fiona a presviedča Doma, že je víla, ktorá mu môže splniť akékoľvek tri želania. Dom jej neverí, no na druhý deň ráno sa dve z jeho prianí naozaj vyplnia. Fiona však pred splnením tretieho Domovho želania záhadne zmizne, a tak sa Dom, ktorý sa do nej na prvý pohľad zamiloval, odhodlá narušiť svoj každodenný stereotyp a začne po nej pátrať.

Podobne ako v predošlých snímkach režisérskeho tria, aj v tejto cítiť nielen obdiv k filmovej groteske a k takým komikom, ako boli Buster Keaton či Jacques Tati, ale aj príklon k hravej bizarnosti a zdržanlivému režijnému štýlu, evokujúcemu filmy fínskeho režiséra Akiho Kaurismäkiho.

Snímka v roku 2011 získala v kategórii hraný film cenu Golden Starfish na MFF v Hamptons v New Yorku a bola uvedená na viacerých lokálnych a medzinárodných filmových festivaloch.

Dominique Abel,
Fiona Gordon,
Bruno Romy
Dominique Abel, Fiona Gordon, Philippe Martz, Bruno Romy
Dominique Abel,
Fiona Gordon,
Bruno Romy
Cyril Colmant
Sandrine Deegan
1:1,85

Galéria