Objednať projekciu Prehrať film O filme

Tu to musí byť

Prílohy

Tu to musí byť

(This Must Be the Place)

MFF Cannes 2011 - Cena ekumenickej poroty
cena Zlatá stuha v troch hlavných kategóriách vrátane réžie
ceny Davida di Donatella
Taliansko, Francúzsko, Írsko 2011 do 12 rokov nevhodné 118min.
  • 22. 03. 2012
  • 01. 07. 2017
  • Dráma
  • Komédia

„Nikdy nie pre peniaze. Vždy iba pre lásku.”

Filmom Tu to musí byť prináša známy taliansky režisér Paolo Sorrentino, oceňovaný doma i v zahraničí a oslavovaný divákmi aj filmovými kritikmi, netradičnú vizuálne atraktívnu road-movie drámu o hľadaní vlastnej identity a zmierení sa so svojou minulosťou i so sebou samým.

Hlavnou postavou príbehu je starnúci, no kedysi veľmi slávny rocker Cheyenne, ktorý žije so svojou dlhoročnou partnerkou v obrovskej prázdnej vile v Dubline, stále sa oblieka ako za starých dobrých čias a jeho jedinou priateľkou je dospievajúce mladé dievča. Smrť jeho židovského otca, s ktorým pred 30 rokmi prerušil kontakt, ho privedie do New Yorku, kde sa dozvie o útrapách svojho otca a rodiny v poľskom Osvienčime počas druhej svetovej vojny, najmä v rukách bývalého dôstojníka SS Aloisa Müllera. Doposiaľ znudený a otrávený Cheyenne sa rozhodne tohto bývalého nacistu a vojnového zločinca  nájsť, aby pomstil niekdajšie neprávosti páchané voči otcovi. Na ceste naprieč USA však Cheyenne stretáva rôznych ľudí, ktorí mu pomáhajú zmieriť sa s otcovou smrťou i so svojím vlastným životom. Cesta za pomstou sa pre Cheyenna mení na cestu vykúpenia z jeho vlastnej minulosti.

Snímka s presvedčivým hereckým výkonom Seana Penna v hlavnej úlohe a so skvelou hudbou Davida Byrnea, zakladateľa americkej avantgardnej novej hudby 70. rokov, získala Cenu ekumenickej poroty na MFF Cannes 2011, množstvo cien Davida di Donatella, udeľovaných Talianskou filmovou akadémiou, a v roku 2012 film získal od Národného združenia talianskych novinárov (Sindacato Nazionale dei Giornalisti Cinematografici Italiani) cenu Zlatá stuha v troch hlavných kategóriách vrátane Najlepšej réžie.

Paolo Sorrentino Sean Penn, Frances McDormand, Judd Hirsch, Eve Hewson, Kerry Condon
Umberto Contarello,
Paolo Sorrentino
Luca Bigazzi
David Byrne,
Will Oldham
Cristiano Travaglioli
1:2,35

Galéria