Objednať projekciu O filme

Easy Money

Prílohy

Easy Money

(Snabba Cash)

Švédske národné filmové ceny Guldbagge - Najlepšia kamera, Najlepší herec
MFF Palm Springs - Directors to Watch
Dánsko, Nemecko, Švédsko 2010 do 15 rokov nevhodné 124min.
  • 03. 07. 2014
  • Akčný
  • Dráma
  • Krimi

„Jediným pravidlom je život bez pravidiel. Filmová adaptácia úspešného švédskeho bestselleru začína.”

JW je mladý charizmatický muž žijúci v Štokholme, ktorý vedie dvojaký život: nelegálne sa živí ako taxikár a následne si dopraje komfort vyššej triedy. Keď však stretne bohatú krásku, jeho život naberie nebezpečný smer a JW sa zaplieta do sveta organizovaného zločinu. Začína predávať kokaín, aby si mohol i naďalej dovoliť svoj prepychový životný štýl. Kam až bude schopný zájsť?

Film Easy Money zobrazuje tvrdosť a krutosť života na hranici zákona. Jedným z ďalších motívov je však aj prisťahovalectvo a švédska imigračná politika. Sám JW je Nór a v rámci obchodu s drogami sa dostane do styku s Arabmi, Srbmi a Albáncami. Jedinou postavou so švédskou národnosťou je JW-ho potenciálna priateľka. Espinosova snímka vytvára dojem, že prisťahovalci sú pôvodcami ilegálnych aktivít. Dragomir Mrsić, ktorý stvárnil Srba Mrada, nie je profesionálnym hercom, ale v skutočnosti je bývalým bankovým lupičom. Film je nakrútený podľa úspešného románu švédskeho spisovateľa Jens Lapidusa.

Film v roku 2011 získal švédske národné filmové ceny Guldbagge v kategóriách Najlepšia kamera (Aril Wretblad) a Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Joel Kinnaman) a Espinosa dostal v tom istom roku ocenenie Directors to Watch na MFF v Palm Springs.

Daniel Espinosa Joel Kinnaman, Matias Varela, Dragomir Mrsic, Lisa Henni, Dejan Cukić, Fares Fares, Sasa Petrović
Maria Karlsson,
Daniel Espinosa,
Fredrik Wikström,
Jens Lapidus
Aril Wretblad
Jon Ekstrand
Theis Schmidt
Dolby Digital

Galéria