Objednať projekciu O filme

Chlast

Prílohy

Partneri

Audio-vizuálny fond media
Radio FM SME
aktuality.sk Mojakultura
Noizz LUX - cena publika

Chlast

(Druk)

Nominácia na Cenu Akadémie - Oscary (najlepší zahraničný film, najlepšia réžia; LUX - Cena publika (Nominácia); Nominácia na Zlatý Glóbus v kategórii najlepší cudzojazyčný film; Európske filmové ceny (najlepší film, najlepšia réžia, najlepší scenár a najlepší herecký výkon); Cannes 2020 - Cannes Label; San Sebastian 2020 - Strieborná mušľa za najlepší mužský herecký výkon - Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang a Lars Ranthe.
Dánsko 2020 116min.
  • 26. 11. 2020
  • Dráma

 

KRÁTKÁ SYNOPSA
Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v krvi.


DLHÁ SYNOPSA
Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov?

Za film Chlast môžete hlasovať v rámci LUX Ceny divakov tu: https://luxaward.eu/en


Hlasovním získavate šancu zúčastniť sa slávnostného udeľovania LUX Audience Award, ktoré sa uskutoční 9. júna 2021 v Európskom parlamente v Štrasburgu a/alebo tiež na galavečeri Európsykch filmových cien v Decembri 2021.


 

Distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond.

Thomas Vinterberg Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe, Magnus Millang
Tobias Lindholm,
Thomas Vinterberg
Sturla Brandth Grøvlen
Mikkel Maltha,
Leslie Min
Anne Østerud,
Janus Billeskov