Objednať projekciu Prehrať film O filme

Florencino kníhkupectvo

Prílohy

Partneri

martinus Radio FM
SME FECH
Kinema.sk citylife.sk
diva SME zeny
media

Florencino kníhkupectvo

(The Bookshop)

Veľká Británia, Nemecko, Španielsko 2017 do 12 rokov nevhodné 113min.
  • 19. 09. 2019
  • Dráma

Anglicko 1959. Do malého ospalého mestečka východného Anglicka prichádza Florence Green, ktorá je aj napriek odporu kultivovanej, no bezohľadnej miestnej opozície, rozhodnutá otvoriť svoje kníhkupectvo. 

Film je nakrútený podľa predlohy románu Penelope Fitzgerald The Bookshop , ktorého príbeh  sa odohráva v r.1959. Florence Green - vdova, stále plná života - sa rozhodne otvoriť prvé kníhkupectvo v ospalom prímorskom anglickom mestečku. Bojuje s depresiou, chladom a značnou apatiou miestnych obyvateľov. Sama sa snaží vytvoriť a priniesť niečo nové, v čom sa jej čoskoro začína dariť a jej život sa pomaly mení k lepšiemu. Systematicky  sa snaží  “vychovať“ tak trochu obmedzených miestnych obyvateľov, ktorí vďaka nej nachádzajú cestu k najlepšej súčasnej literatúre, vrátane Nabokovej škandalóznej Lolity a knihy 451 stupňov Fahrenheita od Raya Bradburyho, ktoré im začínajú otvárať oči a prebúdzať emócie. 

Florencine aktivity a angažovanosť jej časom prinášajú spriaznenú dušu a spojenca v postave pána Brundisha. Táto spoločenská revolúcia jej však postupne vytvára aj zúrivých nepriateľov: vyvoláva nevraživosť u miestnych obchodníkov...

 

 

Isabel Coixet Emily Mortimer, Bill Nighy, Hunter Tremayne, Patricia Clarkson
Isabel Coixet podľa románu
Penelope Fitzgerald
Jean-Claude Larrieu
Bernat Aragonés

Galéria