Novinka

Film ocenený Zlatou palmou v Cannes prinesie na Slovensko a do Českej republiky Film Europe

  • 27. 05. 2013, 09:13

Bratislava/Cannes 27. 5. 2013 – Hlavnú cenu Zlatú palmu / Palme d’ Or na 66. ročníku filmového festivalu v Cannes získal favorizovaný film festivalu La Vie d’Adele / angl. Blue is the Warmest Colour/. Film so silnou témou o milostnom vzťahu medzi dvoma mladými ženami natočil tunisko-francúzsky režisér Abdellatif Kechiche a hlavné úlohy stvárnili mladé herečky Adele Exarchopoulosová a Léa Seydouxová.

Víťazný film festivalu Život Adele / La Vie d’Adele je jedným z najemocionálnejších, najotvorenejších a najodvážnejších filmov aké sa kedy v Cannes ocenili. Na prvý pohľad ide o protipól na Berlinale pred rokmi ocenenej Intimity Patrica Chereau. Ale to by bolo iba o odvahe filmovo intimitu ukazovať. Tento film prirodzene nadväzuje na líniu Cannes víťazov. Minuloročná Hanekeho Láska riešila starobu, Malickov Strom života - okrem iného manželstvo.

„Film Život Adele je o intimite, dynamike a tragike vzťahov. Strhujúce herecké výkony, réžia a kamera nenechajú nikoho na pochybách, že film si Zlatú palmu zaslúžil. Pre Film Europe je Život Adele ďalší skvelý film - víťaz špičkového festivalu, ktorý sme našli ešte predtým, ako dostal hlavnú cenu a objavili ho festivaly. Máme tohtoročného víťaza Lux Price, máme viťaza Berlinale a teraz víťaza Cannes. Pomáhame českým a slovenským kvalitným kinám, filmovým klubom a filmovým festivalom. Našou misiou je európsky film vo všetkých distribučných úrovniach. Výkladnou skriňou nášho snaženia je Film Europe Channel - filmový televízny kanál s najlepšími filmami Európy. Najnovší víťazný film z Cannes je jedným z nich,“ povedal bezprostredne po vyhlásení výsledkov chairman a CEO mediálnej spoločnosti Film Europe Ivan Hronec.

Slávnostné vyhlásenie víťazov sa už tradične nieslo v slávnostnom duchu a s viacerými svetovými filmármi. Tento rok porote predsedal americký režisér Steven Spielberg, medzi porotcami bola herečka Nicol Kidman, herec Christoph Waltz, rumunský režisér Cristian Mungiu. Slávnostný večer uvádzala herečka Audrey Tautou a medzi prítomnými boli viacerí významní hostia - francúzska ministerka kultúry Aurélie Filippettiová, starosta Paríža Bertrand Delanoe, herecké legendy Alain Delon a Kim Novak. Za mediálnu spoločnosť Film Europe sa udeľovana cien Palme d’Or zúčastnili Ivan Hronec a Silvia Hroncová.

Víťazný film z Cannes prinesie mediálna spoločnosť Film Europe do kín na Slovensko a v Čechách už tento rok.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i131QT_IpDs
Spielberg o filme: http://www.cineuropa.org/nw.aspx?t=newsdetail&l=en&did=239004

Viac informácií:

Silvia Hroncová
CEO Film Europe Media Company
Matúškova 10
831 01 Bratislava
Slovakia
tel.: 02/54 65 08 24
e-mail: info@filmeurope.eu
www.filmeurope.eu

Adriana Bednárová
mediálny poradca
MARCUS PR, s.r.o.
Hrušovská 229/34
93101 Šamorín
tel./fax: 031/562 40 17
GSM: 0908/528 445
e-mail: adriana.bednarova@filmeurope.eu

Galéria