Novinka

Filmeurope+

Platené kanály Československo a Be2Can končia, ich obsah sa zlúči do Film Europe+

  • 04. 05. 2020, 14:00

Platené kanály Československo a Be2Can končia, ich obsah sa zlúči do Film Europe+

Tematický kanál FilmEurope+ bude ťažiť zo skúseností s tvorbou československých kanálov, ale aj z bohatých skúseností s filmami európskej kinodistribúcie. 

https://digital.rozhlas.cz/placene-kanaly-ceskoslovensko-a-be2can-konci-jejich-obsah-se-slouci-do-film-8183361

 

Spoločnosť Film Europe, za ktorou stojí úspešný slovenský podnikateľ Ivan Hronec, sa rozhodla pre zmenu distribučnej stratégie svojich platených programov. Film Europe ukončí samostatné projekty Československo a Be2Can a od 4. mája ich nahradí spoločnou značkou Film Europe+. Nová stanica doplní portfólio programov spoločnosti Film Europe, ktorá je na trhu platenej televízie etablovaná od roku 2011. Pripravovanú zmenu potvrdil redakcii portálu Digitální rádio obchodný riaditeľ firmy Tomáš Žondra. 

 

Tematický kanál FilmEurope+ bude ťažiť zo skúseností s tvorbou československých kanálov, ale aj z bohatých skúseností s filmami európskej kinodistribúcie. Diváci by sa mali dočkať vyššieho počtu filmov vo vysokom rozlíšení a práv aj pre nelineárne vysielanie. V oblasti programovej štruktúry a skladby vysielania bude predstavovaná filmová tvorba Československa a celej Európy. Operátori môžu program preberať zo satelitu Astra alebo Sitelu Bratislava. 


Poznámka: Správa bola prebraná a preložená. 

 

Autor: lukpo