Novinka

Nový filmový kanál Be2Can

  • 16. 11. 2018, 19:55

Film Europe spúšťa nový filmový kanál Be2Can 

Za kvalitnou  kinematografiou nemusíte chodiť iba do kina. Od 17. novembra začne vysielať nový filmový kanál Be2Can HD, ktorý ponúkne hity z filmových festivalov v Benátkach, Berlíne a Cannes.

Filmový kanál, spojený pupočnou šnúrou s obľúbenou filmovou prehliadkou Be2Can, nahradí kanál Festival HD. Od júna budúceho roka potom ponúkne nonstop artovú smršť dokonca 24 hodín denne!

Od 17. novembra 2018 bude Be2Can HD ponúkať artový obsah šesť hodín denne – od 22:00 do 4:00, od 1. júna 2019 potom bude vysielať nonstop, čiže 24 hodín denne. Mení sa nielen názov prémiového filmového kanálu, ale taktiež celkový vizuál, ktorý bude rezonovať  so zavedenou značkou prehliadky Be2Can - výberovej prehliadky prvotriednych festivalových filmov z troch najprestížnejších svetových festivalov v Benátkach, Berlíne a Cannes. K pravidelnému lineárnemu obsahu pribudne od 17. 11. taktiež VOD ponuka filmov.

Vianočný darček nielen pre cinefilov už od 17. 11.
Be2Can HD je prémiový filmový kanál a online videopožičovňa Be2Can VOD, ktorá nahradil vysielanie kanálu Festival HD. Be2Can HD ponúka najlepšiu filmovú produkciu z celého sveta festivalovej kinematografie a je obrazom úspešného filmového festivalu Be2Can.  Vysiela 6 hodín denne od 22.00 do 04.00, sedem dní v týždni a bez reklám. Dátum spustenia  17.november nebol vybraný náhodne. Nielen, že ide o celoštátne významný historický dátum, ale svoje zásadné miesto má aj v histórii spoločnosti Film Europe. Práve v tento deň bola v roku 2009 založená.

Je to dátum zmeny, pre celú spoločnosť i pre Film Europe,“ hovorí  generálny manager spoločnosti Ivan Hronec. „Pred siedmymi rokmi sme spustili Film Europe Channel, pred rokom kanál Československo HD,  dnes je to Be2Can HD. Be2Can je dnes silnou značkou všetkých československých cinefilov. A tak k úspešnému festivalu a DVD edícii pridávame filmový TV kanál i Be2Can VOD. Be2Can sa stáva prvým filmovým festivalom na svete, ktorý má svoju - okrem kinodistribúcie  - taktiež VOD a televíznu  úroveň,“ dodáva Hronec.

Spoločnosť Film Europe  už prevádzkuje  úspešné filmové kanály Film Europe HD a Československo HD, ku ktorým teraz pribudne Be2Can HD. „Zatiaľ čo Film Europe HD ponúka kinematografiu všetkých krajín  Európy, Československo našu najlepšiu klasiku, tak Be2Can HD reflektuje koncept Be2Can festivalu, ktorý programuje súťažiace a ocenené filmy z festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes, ale s rozšírením aj o filmy z ďalších prestížnych festivalov kategórie A. Kanál je našim vianočným darčekom pre všetkých, ktorí sledujú filmy, o ktorých sa hovorí,“ povedal Ivan Hronec.

Okrem  lineárneho TV obsahu ponúkne Be2Can HD taktiež online videopožičovňu Be2Can VOD s 31 filmami, podľa  hesla “každý deň jeden film“. Ponuka filmov sa bude každý mesiac obmeňovať, aby zostala zachovaná atraktívnosť a jedinečnosť  tejto ponuky. Medzi filmami uvidíte napríklad britskú dráma Ja, Daniel Blake (réžia Ken Loach; Zlatá palma v Cannes 2016), francúzsku sociálnu detektívku Neznáme dievča (réžia bratia Dardennovci; nominácia na Zlatú palmu v Cannes 2016), príbeh matky, ktorá čaká dieťa s Downovým syndrómom 24 týždňov (réžia Anne Zohra Berrached, nominácia na Zlatého medveďa na Berlinale 2016), mysteriózny thriller Neon Demon (réžia Nicolas Winding Refn; nominácia na Zlatú palmu v Cannes 2016) alebo dokumentárny experiment hudobníčky Laurie Anderson Psie srdce (nominácia na Zlatého leva v Benátkach, 2016).

17.11. bude mať na Be2Can HD televíznu premiéru tohtoročný víťaz Veľkej ceny v Cannes - francúzska emotívna dráma o boji proti AIDS s názvom 120 tepov za minútu. 

Be2Can | Channel | Film of the week | 120 BPM

Be2Can | Channel | Film of the week | Jimmy P.

Kde Be2Can naladíte?
Kanál bude k dispozícii prostredníctvom väčšiny TV, SAT a IPTV operátorov v Čechách i na Slovensku. V Čechách je to napríklad www.skylink.cz, www.telekom.skwww.o2tv.czwww.nejtv.cz,www.t-mobile.cz a ďalších. Po  novom  taktiež  v sieti UPC www.upc.cz

 

Viac na www.be2can.eu

Vizuál Be2Can | Channel
 

Nielen kino…. Čo všetko je projekt Be2Can Distribution?

Filmový projekt Be2Can vznikol v roku 2014 s úmyslom presadiť do českej a slovenskej distribúcie filmy z hlavných súťaží najvýznamnejších európskych festivalov, vytvoriť pre ne dôstojné prostredie
a zoznámiť divákov s fascinujúcim svetom prestížnych festivalov. Akcia pôvodne koncipovaná ako týždenná prehliadka sa teraz transformuje na multi-distribučný model, uvedený pod značkou Be2Can Distribution.

Hlavnou  myšlienkou Be2Can Distribution je sprístupniť divákom v predpremiére najlepšie filmy
z festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes
na prehliadke Be2Can, následne taktiež v kinách, na Blue ray, DVD, VOD i TV. Vznikla tak multi-distribučná platforma, ktorá je vďaka tomuto modelu unikátnou tematickou prezentáciou  významných festivalov.

Be2Can Cinema
 

Priaznivci klasického „veľkého plátna“ sa môžu zamerať  na očakávané slovenské a  české premiéry festivalových filmov, ktoré vstupujú po prehliadke Be2Can do kín po celom Slovensku i  Českej republike.

Be2Can VOD

Výnimočné filmové zážitky si môžu diváci vychutnať taktiež z pohodlia domova na televíznej obrazovke alebo v mobiloch prostredníctvom partnerských VOD platforiem spoločností  Skylink Live TV, Slovak Telekom, O2 Videotéka, Alza Media a iTunes.

Be2Can DVD
 

DVD edícia prináša výber 12 filmov ročne, ktoré mohli diváci vidieť na prehliadke Be2Can. Starostlivý výber titulov z veľkej trojky Benátky - Berlinale – Cannes je stelesnením kvality súčasnej artovej produkcie. Cieľom edície je vrátiť filmu na fyzickom nosiči úlohu hodnotného artefaktu. DVD sú doplnené  tematickými  štúdiami renomovaných českých  a slovenských filmových kritikov, ktorí daný film dôkladne zasadzujú do kontextu.

Be2Can Channel
 

Be2Can HD sa stane prvým tematickým filmovým kanálom vo vysokom rozlíšení, ktorý ponúkne špičku svetovej festivalovej kinematografie. Prinesie najlepšie filmy z Be2Can Distribution v slovenskej a českej televíznej premiére. Každý týždeň sa tak môžu diváci tešiť na jeden premiérový film. 

História Film Europe

Film Europe Media Company v roku 2009 spustila československý filmový kanál Kino CS, dokumentárny kanál Doku CS a hudobní kanál Muzika CS. Toto unikátne žánrové spojenie doplnil v roku 2011 platený filmový kanál Film Europe HD, prvý európsky televízny projekt, ktorý systematicky mapuje kinematografiu z každej krajiny geografickej Európy. Film Europe HD prináša do stredoeurópskeho regiónu najzaujímavejšie filmy z takmer   50 krajín Európy ocenené na medzinárodných i domácich filmových festivaloch a filmy so špičkovými režisérskymi a hereckými osobnosťami.

V roku 2016 bol spustený filmový kanál Československo HD ako nasledovník kanálov Kino CS, Muzika CS, ktoré mapovali filmovú a hudobnú tvorbu 60. až 90. rokov 20. storočia. Československo HD sa však zameriava  na tvorbu celého obdobia existencie Československa od roku 1918 až do roku 1992, kedy  prebehlo rozdelenie Československa. Československo HD je v nočných hodinách doplnené prémiovým filmovým kanálom Festival HD, ktorý ponúka špičku svetovej festivalovej kinematografie. Festival HD bude od 17. 11. 2018 nahradený novým filmovým kanálom BeCan HD.