Novinka

Kino Film Europe je Kinom mesiaca júl!

  • 06. 07. 2017, 14:03

Redakcia renomovaného portálu www.filmneweurope.com, ktorý mapuje filmové aktivity v Európe,  usporiadala nedávno medzi európskymi kinami anketu a poslala nám otázky týkajúce sa vzniku, konceptu a fungovania nášho Kina Film Europe. Krátko po zaslaní odpovedí sme sa dozvedeli radostnú správu, že naše kino  bolo vyhlásené za KINO MESIACA JÚL.

Sme nesmierne hrdí a šťastní, že naše takmer štvorročné úsilie bolo  takýmto spôsobom ocenené  a je pre nás dôležité, že dobrá správa o našich aktivitách sa šíri  aj mimo Bratislavy resp.  mimo Slovenska.

Veríme tomu, že sa Kinu Film Europe bude dariť aj naďalej a že sa jeho  divácka obec milovníkov kvalitného európskeho filmu bude naďalej rozširovať. Každý mesiac  sa snažíme pripraviť čo najatraktívnejší program, ktorý tvoria tie najlepšie európske a festivalové filmy nielen z portfólia Film Europe. Mestská časť Staré mesto  nedávno zabezpečila vďaka  grantu v rámci programu Finančného mechanizmu EHP (Európsky hospodársky priestor) z tzv. nórskych fondov rekonštrukciu strechy a fasády Pistoriho paláca, v ktorom sídli naše kino. Dúfame, že v najbližších mesiacoch sa dorieši aj plánovaná rekonštrukcia interiéru a my tak  budeme môcť poskytnúť  našim divákom filmové zážitky v komfortnejších podmienkach.

Rozhovor so Zuzanou Hromcovou, programovou a marketingovou riaditeľkou  Kina Film Europe, na vyššie  spomínanom portáli nájdete tu :

http://www.filmneweurope.com/news/slovakia-news/item/114743-fne-europa-cinemas-cinema-of-the-month-kino-film-europe-bratislava