Novinka

Prvý trailer k filmu NINA

  • 26. 06. 2017, 12:01

Prvý trailer k filmu NINA: Juraj Lehotský sa vracia do Karlových Varov so svetovou premiérou nového filmu 

V roku 2013 tu mal premiéru jeho debutový hraný film ZÁZRAK, v roku 2017 sa režisér Juraj Lehotský vracia na pôdu festivalu v Karlových Varoch so svetovou premiérou svojho druhého hraného filmu NINA. Pred štyrmi rokmi otváral sekciu Na východ od Západu a dokonca získal Zvláštne uznanie poroty, teraz bude ako jediný slovenský zástupca súťažiť v tej istej sekcii. NINU osobne uvedie pred medzinárodným publikom 3. a 4. júla 2017 spolu s hlavnými hereckými predstaviteľkami Bibianou Novákovou v úlohe Niny a Petrou Fornayovou v úlohe jej matky.

Nina je 12-ročné dievča, ktorého svet sa otriasa v základoch. Otec a mama sa rozvádzajú, no tvrdia, že napriek ich rozchodu chcú pre ňu len to najlepšie. Ale zahltení nezhodami, akoby mysleli len na seba. Nina žije medzi ich hádkami, oboch má rada, ale nerozumie im, cíti sa opustená a oklamaná. Jedinou istotou v jej svete je plávanie – dáva jej pocit pokoja a nahrádza všetko, čo jej doma chýba. Keď však konflikty rodičov ohrozia jej účasť na plaveckých pretekoch, rozhodne sa pre radikálny krok.

 

„Podobne ako v hranom debute Zázrak, aj vo svojom druhom filme zúročil Juraj Lehotský svoje dokumentaristické skúsenosti a vykresľuje život a medziľudské vzťahy bez príkras. Zatiaľ čo v Zázraku bol zjavný silný sociálny aspekt, tento raz Juraj Lehotský so svojim blízkym spolupracovníkom, scenáristom Marekom Leščákom, vytvorili intímnu drámu, v ktorej divák nahliada na zaslepené, sebecké správanie dospelých očami 12-ročného dievčaťa. Dievčaťa húževnatého a bojovného, zároveň však zraniteľného a rovnako krehkého ako miniatúrny svet, ktorý si pre seba stavia v záhradnom domčeku,“ hovorí o snímke dramaturgička karlovarského festivalu Lenka Tyrpáková. 

Viac v priloženej tlačovej správe.