Novinka

Kino campus banner

KINO CAMPUS – ďalší priestor v Bratislave pre milovníkov kvalitnej kinematografie.

  • 26. 04. 2017, 08:35

KINO CAMPUS je výsledkom spoločnej iniciatívy Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského na Bartókovej 8 v Bratislave a spoločnosti Film Europe Media Company.

Nový projekt je zatiaľ naplánovaný  na cca 2 mesiace, projekcie sa budú konať každý štvrtok a sobotu od 27.apríla do 1. júla 2017, vždy o 19:00 v priestoroch EBF UK.

Na slávnostné otvorenie KINA CAMPUS vo štvrtok 27. apríla vybrali dramaturgovia projektu  jeden z najúspešnejších a najobľúbenejších filmov z portfólia Film Europe - slávnu Sorrentinovu Veľkú nádheru.

Ambíciou tejto aktivity je priniesť kvalitné filmy do novej lokality v Bratislave na univerzitnej pôde. V programe KINA CAMPUS nájde divák dvadsať výnimočných filmových zážitkov. Organizátori projektu starostlivo vybrali do jeho hracieho profilu výber toho najlepšieho, čo sa v uplynulých rokoch vo svete nakrútilo. Pritom dramaturgia nie je iba subjektívna, ale vychádza z názoru porotcov 3 najprestížnejších filmových festivalov, ktoré sa každoročne konajú v Berlíne, v Benátkach a v Cannes.

Okrem overených lahôdok budú mať diváci možnosť vzhliadnuť aj niekoľko premiérových titulov : taliansky kinohit režiséra Paola Genoveseho  Úplní cudzinci, japonskú rodinnú drámu režiséra Hirokazu Koreedu Po búrke, ktorá bola súčasťou oficiálnej prehliadky v Cannes, či bulharskú komediálnu drámu režisérkej dvojice Kristina Grozeva & Petar Valčanov Glory, ktorá bodovala  na viacerých filmových festivaloch.

Veríme, že KINO CAMPUS prinesie novú kultúrnu aktivitu v novom priestore a že si postupne vybuduje nadšenú komunitu milovníkov kvalitného filmu.

facebook.com/ebfukkinocampus

Program a rezervacia vstupeniek :

http://kino.filmeurope.sk/klient-297/kino-77/stranka-10947