Novinka

_press6-tonierdmann_still_03-petersimonischek copy

Toni Erdmann žne ďalšie úspechy

  • 06. 12. 2016, 09:36

Komediálna senzácia z festivalu v Cannes o vzťahu výstredného otca a ambicióznej dcéry, ohromuje naďalej divákov i kritiku a je nedávnym víťazom ceny Európskeho parlamentu LUX Prize. Komédia od režisérky Maren Ade, o ktorej sa hovorí,  že zachránila nemecké kiná,  získala  taktiež 5 nominácií na Európske filmové ceny, ktoré sa budú udeľovať 10. decembra. 

Ines je úspešná tridsiatnička a workoholička. Pracuje v Bukurešti pre nadnárodnú firmu ďaleko od domova a celý svoj život podriaďuje kariére . Do jej sveta  vstúpi  otec – po tom, čo mu zomrie jeho  verný druh -  pes -  a ostane úplne sám,  rozhodne sa  venovať  celú  svoju pozornosť  jedinej dcére. Tento sympatický provokatér  má zvláštnu záľubu – prezlieka sa za svoje alter - ego menom Toni  Erdmann a svojimi žartíkmi a  bizarným kostýmom  systematicky devastuje to, čo si Inez tak svedomito a seriózne vybudovala .  A pritom má jediný cieľ -  chce sa  priblížiť k svojej dcére, odhaliť  jej prázdnotu single existencie úspešnej manažérky a šialeným spôsobom ju  - v istom slova zmysle - vyslobodiť .

Film Toni Erdmann je nemeckým kandidátom na Oscara, bol nominovaný na Zlatú palmu  v Cannes 2016, kde získal Cenu FIPRESCI, stretol sa s nadšeným prijatím divákov  na  MFF Karlovy Vary, októbrovej prehliadke Be2Can, košickom Art Film Feste i piešťanskom Cinematiku.