Objednať projekciu O filme

Úplní cudzinci

Prílohy

Partneri

Festival Cinema Channel Rádio FM

Úplní cudzinci

(Perfetti sconosciuti)

Najlepší scenár pre medzinárodný hraný film, festival Tribeca 2016 Najlepší film, najlepší scenár, David di Donatello Awards
Taliansko 2016 do 15 rokov nevhodné 93min.
  • 27. 04. 2017
  • Dráma
  • Komédia

„Vieš, s kým ješ?”

Každý z nás má tri životy: verejný, súkromný a tajný. Voľakedy boli naše tajné životy ukryté v archívoch našej mysle, dnes v našich SIM kartách. Čo by sa stalo, ak by tieto malé Sim karty začali rozprávať?

Je dobrý nápad zdielať so svojimi najbližšími obsah mobilného telefónu? Komediálna dráma o skupine priateľov, ktorí sa o sebe behom jedinej večere dozvedia viac než za celý doterajší život.

Skupina priateľov sa schádza k pohodovej večeri. Poznajú sa už roky a aj toto stretnutie by sa nieslo v duchu ľahkého podpichovania a nostalgických spomienok na to, čo bolo, keby… keby sa nezrodil zdanlivo nevinný nápad: dať mobilné telefóny na stôl a zdieľať každú SMS aj každý prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…? V priebehu jedného večera sa ukáže, že až príliš mnoho. Aj tí, ktorých poznáme, môžu byť totiž úplní cudzinci.

Paolo Genovese Alba Rohrwacher, Kasia Smutniak, Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Anna Foglietta
Filippo Bologna,
Paolo Costella,
Paolo Genovese,
Paola Mammini,
Rolando Ravello
Fabrizio Lucci
Consuelo Catucci

Galéria