Objednať projekciu O filme

Levie srdce

Prílohy

Levie srdce

(Leijonasydän)

MFF Palm Springs 2014 - Cena Directors to Watch
Jussi Awards 2014 - Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Jasper Pääkkönen)
MFF Toronto 2013
MFF Festróia 2013 - Cena FIPRESCI, Cena SIGNIS, Cena divákov
MFF Praha - Febiofest 2014
Fínsko, Švédsko 2013 do 15 rokov nevhodné 99min.
  • 16. 07. 2015
  • Dráma

„Dokáže láska zvrátiť rasistické predsudky? ”

Teppo je radikálny neonacista, ktorý si stojí za svojimi názormi, no zároveň však túži po láske a rodine. Keď stretne atraktívnu servírku Sari, všetko sa zdá ideálne, kým nespozná jej malého černošského syna Rhamadhaniho. Teppo sa tak ocitá pred ťažkým rozhodnutím - splní si svoj ​​sen o otcovstve a rodine alebo zostane verný svojej celoživotnej viere a presvedčeniu založenom na diskriminácii a nenávisti? Situáciu navyše skomplikuje jeho brat Harri a vodca skinheadov. Teppo si musí vybrať a jasné rozhodnutie môže mať fatálne následky nielen pre neho, ale najmä pre tých, ktorých miluje.

Snímka Levie srdce mala v roku 2013 celosvetovú premiéru na MFF v Toronte a českí diváci ju poprvýkrát videli na Medzinárodnom filmovom festivale Febiofest 2014 v Prahe. Režisér Dome Karukoski je jeden z najuznávanejších mladých fínskych režisérov, ktorého snímky získali už viac ako 30 festivalových ocenení a vo Fínsku patria k divácky najobľúbenejším filmom. Vo svojej filmovej tvorbe zväčša citlivo a odľahčene poukazuje na pálčivé témy modernej spoločnosti. Konkrétne v Leviom srdci síce reaguje na silnejúci tlak radikálnej pravice v severských krajinách, no postavy vykresľuje empaticky a jednotlivé príbehové udalosti zase s patričnou dávkou napätia, ale aj nenásilného humoru.

Dome Karukoski Peter Franzén, Yusufa Sidibeh, Laura Birn, Jasper Pääkkönen, Pamela Tola, Jussi Vatanen, Timo Lavikainen, Niko Vakkuri, Mikko
Aleksi Bardy
Henri Blomberg
Jean-Paul Wall
Harri Ylönen

Galéria