Objednať projekciu O filme

17 dievčat

Prílohy

17 dievčat

(17 filles)

MFF Bratislava - Cena študentskej poroty, Nominácia na Grand Prix
WFF Montreal - Nominácia na Zlatý zenith
Francúzko 2011 do 12 rokov nevhodné 86min.
  • 06. 03. 2014
  • Dráma

„Jedna za všetky, všetky za jedno. Hromadné otehotnenie na strednej škole.”

Článok v Time Magazine, nazvaný „Tehotenský Boom na Gloucester High School“, bol prvým, ktorý odhalil unikátny škandál - počas jedného obdobia otehotnelo viac než 12 stredoškolských študentiek z Gloucesteru. Prvá, kto tento trend spozoroval, bola školská zdravotná sestra. Jedinečný príbeh dievčat tak začal plniť titulné stránky národných novín a stal sa predmetom mnohých talk show a investigatívnych televíznych reportáží.
Provokatívny debut francúzskej režisérskej dvojice je portrétom skupiny znudených teenageriek, ktoré uzavrú nezvratnú dohodu. Keď Camille náhodne otehotnie, podnieti svoje kamarátky a spolužiačky, aby ju nasledovali. Je len otázkou času, kedy 17 dievčat nájde vhodných darcov spermií a spôsobia vlnu rozruchu v pokojných vodách prímorského mestečka.
Snímku 17 dievčat sme mali možnosť vidieť  v roku 2011 na Medzinárodnom filmovom festivale v Bratislave, kde získal Cenu študentskej poroty a zároveň bol nominovaný na Hlavnú cenu Grand Prix. Nominácia na prestížnu cenu César za Najlepší filmový debut a cena Zlatý zenith zo Svetového filmového festivalu v Montreale len potvrdzujú dobrú voľbu témy a remeselnú zdatnosť autorského a režisérskeho dua Delphine a Muriel Coulinových.

Delphine Coulin,
Muriel Coulin
Louise Grinberg, Juliette Darche, Roxane Duran, Esther Garrel, Yara Pilartz
Delphine Coulin,
Muriel Coulin
Jean-Louis Vialard
Guy Lecorne
1:1,85

Galéria