Objednať projekciu O filme

Radio Alice

Prílohy

Radio Alice

(Lavorare con lentezza – Radio Alice 100.6 MHZ)

MFF Benátky 2004 - Cena Marcella Mastroianniho (Najlepší herecký objav)
Taliansko, Francúzsko 2004 do 15 rokov nevhodné 111min.
  • 05. 06. 2014
  • Dráma

„Sedemdesiate roky plné protestov a vzdoru a jedno undergroundové študentské rádio.”

Taliansky režisér Guido Chiesa, ktorý má na konte hrané i dokumentárne snímky, sa vo svojom piatom hranom filme vracia do radikálnych 70. rokov v Taliansku, keď na celom svete vládol triedny boj, tvorivá anarchia a farebné hippie pončá.

Príbeh filmu sa krúti okolo dvoch mladých kamarátov Squala a Pela, žijúcich v robotníckej štvrti na okraji talianskeho mesta Bologna. Každý deň sa potĺkajú po uliciach, navštevujú miestne kaviarne a nudu i nedostatok peňazí zaháňajú dočasnými výpomocnými prácami. Neustále však snívajú o úniku z vlastnej každodennej reality. Počas pomocných prác pri kopaní podzemného tunela v centre mesta narazia na vysielaciu stanicu Radia Alice v prevádzke protestného študentského hnutia, a postupne spoznávajú svet, ktorý je vzdialený od sveta „ochrancov zákona a poriadku“ i od sveta ich rovesníkov žijúcich na okraji mesta.

Film, ponúkajúci fascinujúci pohľad na obdobie protestov a vzbúr, priniesol v roku 2004 predstaviteľom oboch ústredných postáv Cenu Marcella Mastroianniho (Premio Marcello Mastroianni) na prestížnom MFF v Benátkach.

Guido Chiesa Tommaso Ramenghi, Marco Luisi, Jacopo Bonvicini, Claudia Pandolfi, Valerio Mastandrea
Guido Chiesa,
Wu Ming
Gherardo Gossi
Theo Teardo
Luca Gasparini

Galéria