Objednať projekciu Prehrať film O filme

Štyrikrát

Prílohy

Štyrikrát

(Le quattro volte)

MFF Cannes 2010 - Cena Europa Cinemas Label, Palm Dog - Cena poroty
MFF Bratislava 2010 - Grand Prix za Najlepší film
Taliansko, Nemecko, Švajčiarsko 2010 do 12 rokov nevhodné 88min.
  • 05. 06. 2014
  • Dráma

„Podmanivý príbeh jednej duše, ktorá putuje štyrmi rôznymi entitami a životmi.”

Druhá celovečerná snímka talianskeho architekta a filmára Michelangela Frammartina sa podobne ako jeho medzinárodne úspešný filmový debut Dar (Il dono, 2003) pohybuje na pomedzí hraného a dokumentárneho filmu. Jej obrazové rozprávanie je opäť zasadené do odľahlých, takmer vyľudnených častí južného Talianska.

Nenápadne sledujeme každodenný život starého pastiera kôz, žijúceho v odľahlej stredovekej dedine v horách talianskej Kalábrie. Liek proti dávivému kašľu si vyrába z vody a prachu, pozbieraného z podlahy miestneho kostola. V stáde jeho kôz sa narodí drobné kozľa a režisér našu pozornosť upriamuje práve na slabé zviera, na to, ako sa stavia na vlastné nohy a začína bojovať o svoje miesto v početnom stáde i vo svete. Nakoniec sledujeme mohutnú jedľu, ktorú lesníci zotnú a použijú na prípravu dreveného uhlia.

V jednom z najpozoruhodnejších filmov 63. ročníka MFF Cannes, kde získal Cenu Europa Cinemas Label, Frammartino vytvára podmanivú poetickú víziu o neustále sa opakujúcom cykle života, prírody a nemenných tradícií odľahlých miest a hľadá esenciu života človeka, zvierat a vecí okolo nás. Snímka získala množstvo ocenení a nominácií v hlavných i vedľajších kategóriách na lokálnych i medzinárodných filmových festivaloch.

Michelangelo Frammartino Giuseppe Fuda, Bruno Timpano, Nazareno Timpano
Michelangelo Frammartino
Andrea Locatelli
Paolo Benvenuti
Benni Atria,
Maurizio Grillo

Galéria