Objednať projekciu O filme

Pokrvné odpustenie

Pokrvné odpustenie

(The Forgiveness of Blood)

Berlinale - Špeciálne uznanie ekumenickej poroty, Strieborny medveď (najlepší scenár)
MFF Chicago - Strieborný Hugo (najlepší scenár)
Albánsko, Dánsko, Taliansko, USA 2011 do 15 rokov nevhodné 109min.
  • Dráma

„Zašlé tradície albánskej rodiny oproti novej mladej generácii Albáncov.”

Joshua Marston, novinár, učiteľ angličtiny v Prahe, politický vedec a filmový režisér, sa vo svojom druhom celovečernom filme vydáva na dlhú cestu – až do Albánska. Na príbehu rodinnej krvnej pomsty skúma vzťah medzi starými upadajúcimi tradíciami a životom generácie mladých ľudí.

Rodina sedemnásťročného Nika je neustále sužovaná pozemkovými spormi so susedom. Vzájomný konflikt však zájde až do extrému, otec otravného suseda zabije a je obvinený z vraždy. Aby ho nechytili, musí si nájsť miesto, kde sa bude ukrývať. Avšak vina za tento zločin padá aj na hlavu jeho syna Nika a dcéry Rudin. Nik sa prepadá do izolácie a do neutíchajúcej zloby. Rozhodne sa to konečne ukončiť a prípad tejto krvnej pomsty uzavrieť – aj keby ho to malo stáť život.

Režisér snímky hneď po jej medzinárodnej premiére získal na MFF v Berlíne Špeciálne uznanie ekumenickej poroty a Strieborného medveďa za scenár. Spoločne so scenáristom tohto filmu Andamionom Muratajom získal v kategórii najlepší scenár aj Cenu Strieborný Hugo na MFF v Chicagu.

Joshua Marston Tristan Halilaj, Sindi Laçej, Refet Abazi, Ilire Vinca Çelaj, Çun Lajç
Joshua Marston,
Andamion Murataj
Rob Hardy
Jacobo Lieberman,
Leonardo Heiblum
Malcolm Jamieson

Galéria