Objednať projekciu O filme

Vasha

Vasha

Estónsko, Fínsko, Írsko, Nemecko 2009 do 15 rokov nevhodné 100min.
  • Thriller

„Priateľstvo chlapca a muža z dvoch odlišných svetov.”

Druhý celovečerný film fínskeho, prevažne televízneho režiséra Hannu Salonena rozpráva príbeh o strate detskej nevinnosti, o prvej skúsenosti dospievajúceho chlapca so zločinom a o prijatí zodpovednosti za svoje činy.

Tom, vnímavý šestnásťročný chlapec, skončí v nemocnici s čečenským mužom menom Artur, ktorý mu náhodou zachránil život pri explózii auta v estónskom meste Tallinn. Artur je záhadný muž a zdá sa, že v Estónsku má určitú misiu. Tom, fascinovaný týmto tichým cudzincom, mu pomáha utiecť z nemocnice. Pomaly však zisťuje, že Artur je prenasledovaný spomienkami na vlastnú rodinu, ktorú tragicky stratil počas vojny, a Tom sa stáva náhodným komplicom v smrteľnej Arturovej hre pomsty a smrti. Reťazec krvavého násilia sa rozbieha a zostáva len jedna otázka: bude Tom kráčať po tejto krvavej ceste spolu s Arturom?

Vasha je film o náhodnom stretnutí a spoločnej ceste nevinného chlapca a vojnou poznačeného muža, prenasledovaného vlastnými spomienkami. Rozpráva príbeh o bratstve, priateľstve, zrade, pomste, ale aj o sile vzoprieť sa okolitému násiliu.

Hannu Salonen Mehmet Kurtulus, Mart Müürisepp, Tim Seyfi, Adnan Maral, Rein Oja
Mart Kivastik,
Katrin Laur,
Hannu Salonen
Rein Kotov
Ray Harman
Julia Oehring