Objednať projekciu O filme

9:06

9:06

Festival slovinského filmu 2009 - 11 filmových cen
MFF Montreal - Grand Prix des Amériques (nominácia)
MFF Karlovy Vary
Nemecko, Slovínsko 2009 do 15 rokov nevhodné 90min.
  • Thriller

„Nebezpečná cesta do temných hlbín vlastnej duše.”

Držiteľ mnohých medzinárodných filmových cien, slovinský režisér Igor Sterk, filmom 9:06 vytvára zaujímavú filmovú reflexiu na tému dobrovoľnej samovraždy, čoraz častejšieho fenoménu súčasnej globálnej spoločnosti.

Hlavnou postavou príbehu je policajný inšpektor Dusan, vyšetrujúci smrť učiteľa hudby Marjana Ozima. Muž v strednom veku žil pokojný a usporiadaný život, no napriek tomu sa po dôkladnej príprave rozhodol dobrovoľne odísť zo sveta. Jeho telo bolo nájdené úplne nahé, oholené a na ruke malo náramkové hodinky, zastavené na čase 9:06. Tento nezvyčajný prípad začne kriminalistu Dusana čoraz viac pohlcovať, až je ním úplne posadnutý. Keď začne bývať v Marjanovom byte, stretávať sa s jeho priateľmi a zoznámi sa aj s jeho milenkou Milenou, zaplieta sa čoraz hlbšie do nebezpečnej hry zamieňania identít. Ponorením sa do života obete totiž nevyhnutne oživuje bolestné spomienky na svoje lásky i straty.

V roku 2009 táto snímka, ktorá sa v úvode javí ako obyčajný kriminálny film, no postupne sa mení na znepokojujúci psychologický thriller, doslova dobyla Festival slovinského filmu, a na ňom získala 11 filmových cien v hlavných i vedľajších kategóriách. Na MFF v Montreale bola snímka nominovaná na hlavnú cenu Grand Prix des Amériques.

Igor Sterk Labina Mitevska, Igor Samobor, Silva Cusin
Sisina Dragin,
Igor Sterk
Simon Tansek
Petar Marković