Objednať projekciu O filme

Bigga Than Ben

Bigga Than Ben

DIY Film Festival Los Angeles 2008 - Best Comedy Feature
MFF Edinburgh 2008 - Best of the Fest
Austin Film Festival 2008 - Najlepší hraný film (nominace) a mnoho ďalších festivalových uvedení
Veľká Británia 2008 do 15 rokov nevhodné 80min.
  • Dráma
  • Komédia

„Ruský sprievodca „dobytia” Londýna.”

Po vôbec prvom internetovom filme v dejinách kinematografie Running Time (2000) anglická scenáristka a režisérka Suzie Halewoodová prináša svoj celovečerný hraný debut Bigga Than Ben, ktorý možno označiť za „ruského sprievodcu ako ošklbať Londýn“.

V tejto čiernej komédii dvaja sympatickí mladí ruskí prisťahovalci prichádzajú do Londýna, aby rýchlo a takmer bez námahy zbohatli. Legálnou cestou sa však nedostanú ďaleko, a tak sa učia kradnúť, ošklbávať banky a rozbíjať mobilné telefóny. Čoskoro však uviaznu v bludnom kruhu špinavých peňazí a kým jeden z nich sa stane narkomanom, druhý je nútený urobiť vo svojom živote zásadné rozhodnutie.

Halewoodovej snímka vyhrala v roku 2008 cenu Best Comedy Feature na DIY Film Festival v Los Angeles, cenu Best of the Fest na MFF v Edinburghu a v tom istom roku bola na Austin Film Festival v Texase nominovaná na cenu v kategórii najlepší hraný film. Snímka sa dostala aj do stovky najlepších filmov roku 2008 a bola uvedená na mnohých ďalších filmových festivaloch.

Suzie Halewood Ben Barnes, Andrey Chadov, Ovidiu Matesan, Hero Fiennes-Tiffin
Suzie Halewood
Ben Moulden
Paul E. Francis
James Smith-Rewse,
Jamie Trevill