Objednať projekciu O filme

Magické striebro - Hľadanie kúzelného rohu

Prílohy

Magické striebro - Hľadanie kúzelného rohu

(Blåfjell 2 – Jakten på det magiske horn)

Nórsky medzinárodný filmový festival v Hausgesunde - nominácia na Najlepší detský film roku 2011
Nórsko 2011 prístupné 84min.
  • 04. 12. 2014
  • Fantasy
  • Rodinný

„Aj škriatkovia prežívajú veľké dobrodružstvá.”

Nórsky režisér Arne Lindtner Nass v roku 2011 prináša divákom voľné pokračovanie detskej filmovej rozprávky Magic Silver (2009), režírované dvojicou tvorcov Roar Uthaug a Katarina Launing. Tak ako prvá časť, aj Nassova fantazijná snímka má všetky atribúty potrebné na to, aby zaujala veľkých aj malých divákov.

Po nekonečne dlhom jesennom spánku sa modrí škriatkovia prebudili do tej najchladnejšej zimy, akú kedy zažili. Malé údolie s gazdovstvom, kde si nažívajú červení škriatkovia, je ohrozené obrovským ľadovcom. Ľudia už údolie opustili a červení škriatkovia budú musieť čoskoro urobiť to isté. Dokáže kráľovná Fjellrose pomôcť Drengovi, kráľovi červených škriatkov? Kráľovná Fjellrose verí dávnej povesti o magickom modrom rohu, ktorý dokáže zmeniť počasie. Pred dávnymi rokmi bol roh ukrytý v útrobách Šedej hory. Keď sa ho kráľovnej podarí nájsť, bude môcť zmeniť počasie a nechať ľadovec roztopiť. Ale modrí škriatkovia nezdieľajú jej odhodlanie a sú proti, pretože jeho posledné použitie spôsobilo katastrofu. Napriek ich varovaniam sa Fjellrose a Dreng vydajú na výpravu za legendárnym rohom.

Pôsobivé a výtvarne podmanivé filmové dobrodružstvo bolo na Nórskom medzinárodnom filmovom festivale v Hausgesunde nominované na Najlepší detský film roku 2011.

Film sa v slovenských kinách uvádza spolu s krátkym animovaným filmom mladej režisérky Veroniky Kocourkovej Ako vzniká tornádo, ktorý na Medzinárodnom festivale animácie Fest Anča 2014 získal distribučnú cenu spoločnosti Film Europe - Anča D Award.

 

Arne Lindtner Næss Ane Viola Andreassen Semb, Johan Tinus Austad Lindgren, Toralv Maurstad, Elsa Lystad, Per Christian Ellefsen
Thomas Moldestad,
Gudny Hagen
Kjell Vassdal
Magnus Beite
Wibecke Rønseth

Galéria