Objednať projekciu O filme

Storm

Storm

Dánsko 2009 prístupné 82min.
  • Dráma
  • Rodinný

„Puto medzi malým chlapcom a psom je silnejšie ako ľudská zloba a chamtivosť.”

Film Storm je ďalšou snímkou dánskeho režiséra detských filmov Giacomoa Campeottoa (Uličníci, 2003; Stratený poklad templárskych rytierov 2, 2007), ktorá bola v roku 2010 nominovaná na Dánsku filmovú cenu Robert, udeľovanú Dánskou filmovou akadémiou, v kategóriách najlepší detský/rodinný film a najlepšie špeciálne efekty.

Hlavnou postavou je 12-ročný Freddy, ktorý počas desivej búrky zachráni neznámeho psa a ukryje ho vo svojej detskej izbe. Nechá si ho a dá mu meno Storm ( v preklade "búrka") .Čoskoro však Freddyho otec chlpáča objaví a trvá na tom, aby sa pes vrátil k svojmu pôvodnému, aj keď krutému majiteľovi. Vydesený Freddy však otca presvedčí, že ho musia ochrániť a psa od majiteľa odkúpiť.

Nie je to nič zložité, no jeho pôvodný majiteľ vidí v ponuke dobrý obchod a za chlpáča vyžaduje neúmerne vysokú cenu. Odhodlaný Freddy sa tak púšťa do ťažkých prác, aby mohol za psa zaplatiť. Keď zistí, že Storm dokáže rýchlo behať, začne ho trénovať na miestne psie preteky. Chlpáč robí veľké pokroky a Freddy ho na šampionát predsa len prihlási. Pretože ak Storm vyhrá, bude si ho môcť Freddy kúpiť a zostanú navždy spolu.

Giacomo Campeotto Marcus Rønnov, Kenzo, Kirsten Lehfeldt, Troels Lyby, Søren Malling
Ib Kastrup,
Jørgen Kastrup
Bo Tengberg
Søren Hyldgaard,
Jacob Moth
Martin Schade,
Mette Zeruneith