Objednať projekciu O filme

Vegas

Vegas

MFF Řím 2009 - Špeciálne uznanie poroty (sekcia filmy pre mládež)
Black Nights Tallin - Cena poroty
Nórsko 2009 do 15 rokov nevhodné 108min.
  • Dráma

„Svoju vlastnú rodinu si nevyberieš, ale svojich priateľov áno.”

Tretia celovečerná hraná snímka medzinárodne úspešného a oceňovaného nórskeho režiséra Gunnara Vikeneho, ktorého hraný debut Himmelfall (2002) sa v škandinávskych krajinách stal obrovským hitom, rozpráva príbeh troch mladých ľudí, ktorí stratili všetko a hľadajúc zmysel svojho života sa ocitajú na spoločnej ceste za šťastím, plnej lásky, dôvery, ale aj nenávisti a zloby.

Po tom, čo je Thomas svedkom zmlátenia svojej matky, je poslaný do domova pre mládež. Vôbec netuší, kde je jeho mladší brat a nemá ani šancu túto informáciu získať. Thomas si však zaumieni, že ho za každú cenu nájde. V domove stretáva Marianne, ktorá ide z problému do problému, a Terjeho, ktorý vyzerá ako z inej planéty. Všetci traja zisťujú, že majú rovnaký sen, a spoločne sa vydávajú na cestu, aby našli svoj domov a miesto vo svojom živote. Ani jeden však neskončí tak, ako si pôvodne želal.

Táto snímka o problematike rodiny v súčasnom svete získala v roku 2009 Špeciálne uznanie poroty na MFF v Ríme v sekcii Alice in the City, zameranej na detské filmy a filmy pre mládež, Cenu poroty na Filmovom festivale Black Nights v estónskom Talline a iné domáce filmové ocenenia.

Gunnar Vikene Anders Baasmo Christiansen, Helge Jordal, Kyrre Haugen Sydness, Karoline Stemre, Jørgen Hausberg Nilsen, Sindre Kvalsvåg Jacobsen
Gunnar Vikene,
Torun Lian
Marek Septimus Wieser
Ginge Anvik
Jon Endre Mørk