Objednať projekciu O filme

Moja krv

Moja krv

(Moja krew)

Cena Zlatá Afrodita 2009 (najlepší hraný film)
Cena CIFF (najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe)
Poľsko 2009 do 15 rokov nevhodné 91min.
  • Dráma

„Kým ona bojuje o nový život s novým občianstvom, on zanecháva boj v ringu a púšťa so do posledného boja s vlastným životom.”

Za posledné roky v Poľsku najočakávanejší hraný debut režiséra Marcina Wronu prináša intímny a baladický obraz o strete dvoch odlišných svetov – boxerského a imigrantského, dvoch rôznych kultúr – európskej a ázijskej a dvoch odlišných princípov – ženského a mužského.

Na jednej strane príbehu je Igor, profesionálny boxer, ktorého život sa zastaví, keď zistí, že má vážne poškodený mozog pre roky strávené v boxerskom ringu. Odmieta podstúpiť operáciu a vie, že jeho dni sú zrátané. Ostáva mu iba pár mesiacov života. Spočiatku sa s diagnózou nedokáže zmieriť a hlboké depresie utápa v alkohole, v drogách a v náhodných sexuálnych známostiach. Až neskôr si uvedomí, že po jeho smrti tu po ňom neostane nič. Jeho poslednou túžbou je splodiť vlastné dieťa. Na druhej strane príbehu stojí mladá vietnamská imigrantka Yen Ha, ktorá súhlasí, že Igorovi porodí dieťa, no výmenou za poľské občianstvo. Igorovo zdravie sa začína postupne zhoršovať a ich plán sa začne komplikovať, keď sa postupne do seba zamilujú.

Pôsobivý film o strachu zo smrti, o samote, prázdnej mužskej hrdosti, ale aj o nájdenej láske a zmierení sa s vlastným osudom, získal v roku 2009 Cenu Zlatá Afrodita v kategórii najlepší hraný film a Eryk Lubos zase za presvedčivé stvárnenie Igora získal cenu CIFF v kategórii najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe.

Marcin Wrona Eryk Lubos, Luu De Ly, Wojciech Zielinski, Marek Piotrowski, Krzysztof Kolberger
Marcin Wrona,
Grazyna Trela,
Marek Pruchniewski
Pawel Flis
Marcin Macuk
Jaroslaw Kaminski