Objednať projekciu O filme

Oranžová láska

Prílohy

Oranžová láska

(orAngeLove)

MFF Black Nights Tallin 2007 - Grand Prize (nominácia)
Ukrajina 2007 do 15 rokov nevhodné 84min.
  • 04. 10. 2013
  • Dráma
  • Romantický

„Ich city sú ako oheň. Ich láska je ako hra. Ich stretnutie… bol omyl.”

Mladý režisér Alan Badoyev vo svojom celovečernom hranom debute rozohráva hru na život a na smrť a skúma hranice vášnivej a osudovej lásky, ktorá má prežiť čokoľvek na svete.

Dvaja neznámi mladí ľudia, unikajúc pred búrkou, naskočia do starej električky. On ledva lapajúci dych v pokrčených obnosených šatách a bosý. Ona, štíhla rusovláska s veľkým puzdrom na violončelo a tiež bosá. On je úspešný fotograf a neúnavný cestovateľ a ona zase nádejná a večne snívajúca študentka konzervatória. Títo dvaja doposiaľ neznámi ľudia sa do seba zamilujú. Zdá sa, že ich nič nedokáže rozdeliť, a tak prijímajú zvláštne temnú ponuku umierajúceho muža, hľadajúceho zamilovaný pár, ktorému chce prenajať honosný podkrovný byt s jedlom a so všetkým, čo je k životu potrebné. Ich láska by však mala byť taká silná, že pár prežie iba v prítomnosti svojho partnera – až do majiteľovej smrti. Ak to dvojica dokáže, prejde byt automaticky na nich. Zamilovaný pár vstúpi do priestranného bytu, odstrihne telefón, odstráni zvonček pri dverách a zbaví sa všetkého, čo by ich mohlo spájať s vonkajším svetom. Tajomný list však rozpúta sériu udalostí, počas ktorých zistia, že nie všetko je také, aké sa na prvý pohľad vidí.

Obrazovo podmanivá snímka bola v roku 2007 nominovaná na Hlavnú cenu Grand Prize na Filmovom festivale Black Nights v Estónsku, v Talline.

Alan Badoyev Olga Makejeva, Alexej Čadov
Alan Badoyev,
Olga Krzhichevskaya
Yaroslav Pilunsky
Zeljko Marasovich
Alan Badoyev

Galéria