Objednať projekciu Prehrať film O filme

Čarovná cesta do Afriky

Čarovná cesta do Afriky

(Magic Journey to Africa)

Španielsko 2010 prístupné 90min.
  • Dobrodružný
  • Dráma
  • Rodinný

„Magická rozprávka nielen pre deti vám ukáže, ako ďaleko vás dokáže uniesť vaša vlastná predstavivosť.”

Po viacerých televíznych aj kinových dokumentoch (Mystery on the Nile, 2005, The Nomad Experience, 2006) sa americký filmový režisér vrhol do tvorby prvého európskeho 3D filmu, ktorý kombinovaním živých hercov s počítačovou animáciou rozpráva neuveriteľný príbeh neposednej a večne zvedavej 10-ročnej Jany s nesmierne živou fantáziou.

Po stretnutí s africkým chlapcom v barcelonských uliciach sa Jana so svojím čarodejným okrídleným koňom vydáva na magickú cestu do srdca Afriky, na ktorej je jediným obmedzením predstavuje jej vlastná fantázia. Počas náročného putovania úchvatnou africkou scenériou sa Jana so svojím verným spoločníkom stretáva s miestnymi deťmi, magickými bytosťami, exotickými divokými zvieratami, a predovšetkým s Melom, miestnym chlapcom, ktorý ju sprevádza na ceste za poznaním zmyslu života. Llompartov film vás zavedie tam, kde sa detskej fantázii medze nekladú a kde dospelí oživia svoju detskú hravosť a bezstarostnosť.

Llompartova vizuálne podmanivá imaginárna cesta za poznaním, že láska, priateľstvo a fantázia sú v živote nevyhnutné, získala v roku 2011 katalánsku filmovú cenu Gaudí (Premis Gaudí) za najlepšie špeciálne efekty, udeľovanú Katalánskou filmovou akadémiou.

Jordi Llompart Eva Gerretsen, Raymond Mvula, Adriá Collado, John Whiteley, Verónica Blume
Jordi Llompart
Tomàs Pladevall
Bernat Aragonès