Objednať projekciu O filme

Aplauz

Aplauz

(Applause)

MFF Karlovy Vary 2009 - cena pre najlepšiu herečku, cena Label Europa Cinemas
MFF Toronto 2009, MFF Göteborg 2010, MFF Helsinki ad.

Dánsko 2009 do 15 rokov nevhodné 85min.
  • Dráma

„Niekedy je život tým najťažším predstavením zo všetkých.”

Debut dánskeho režiséra Martina Zandvlieta prináša silný príbeh kritikmi uznávanej, no starnúcej herečky They Barfoedovej, ktorá po návrate z protialkohlickej liečebne bojuje zo všetkých síl o svoju niekdajšiu rodinu i sama so sebou.

Počas ťažkého opileckého obdobia Thee skrachovalo manželstvo a dobrovoľne sa vzdala výchovy svojich dvoch malých synov. Teraz chce získať späť svoje miesto v ich živote, avšak tí už medzitým našli pokojné rodinné zázemie so psychologičkou Maiken. Thea musí dokázať sebe samej i svojej rodine, že si zaslúži druhú šancu. Ale tvrdý život na javisku a tiene minulosti sa pomaly vracajú späť a Thea je nútená čeliť svojmu vnútornému hlasu i vlastnej minulosti.

Mimoriadne podmanivé spracovanie intímneho príbehu starnúcej ženy priniesla samotnému režisérovi i herečke v hlavnej úlohe viacero festivalových ocenení. Paprika Steen získala ceny v kategórii Najlepšia herečka na MFF v Karlových Varoch, na IFF v Bombaji a na Hamptons IFF v New Yorku obdržala cenu za Mimoriadny herecký počin v hlavnej úlohe. Z Karlových Varov si odniesol cenu aj režisér Martin Zandvliet, a to konkrétne cenu Europa Cinemas Label.

Martin Zandvliet Paprika Steen, Michael Falch, Sara-Marie Maltha, Shanti Roney, Otto Leonardo Steen Rieks, Noel Koch-Søfeldt
Anders Frithiof August,
Martin Zandvliet
Jesper Tøffner
Sune Martin
Per Sandholt