Objednať projekciu O filme

Liv & Ingmar

Liv & Ingmar

MFF Chicago 2012 - Zlatý Hugo (nominácia)
Nórsko, Veľká Británia, India 2012 do 12 rokov nevhodné 84min.
  • Dokumentárny

„Milostný príbeh o 42-ročnom vzťahu legendárnej herečky Liv Ullmannovej a majstrovského režiséra Ingmara Bergmana, ktorý filmovému svetu priniesol 12 výnimočných filmových diel.”

Dokumentárnou snímkou Liv & Ingmar mladý indický režisér Dheeraj Akolkar vzdáva poctu legendárnej kreatívnej dvojici dejín svetového filmu – talentovanej a podmanivej herečke Liv Ullmann a filmovému géniovi Ingmarovi Bergmanovi, ktorí spolu zažili celú škálu emócií, prežili neobyčajné časy a zanechali nám trvácne filmové diela ako dôkaz ich vášne k filmu i k sebe navzájom.

Láskyplný a pravdivý obraz navzájom prepleteného života dvoch umelcov sa divákom postupne odkrýva prostredníctvom dôverného rozhovoru režiséra s herečkou a kolážou obrazových i zvukových sekvencií zo spoločných filmov Ullmann a Bergmana. Záberov z nakrúcania, fotografií, vybraných pasáží z knihy Ullmann a Bergmanových osobných listov, adresovaných svojej dvornej herečke. Navyše, tento senzitívny dokument je úprimným ponorom do života nielen dvoch výrazných umelcov sveta filmu, ale aj dvoch priateľov a spriaznených duší.

Snímka bola v roku 2012 nominovaná na cenu Zlatý Hugo na Medzinárodnom filmovom festivale v Chicagu.

Dheeraj Akolkar Liv Ullmann (rozhovor a komentáre), Samuel Fröler (hlas za Ingmara Bergmana)
Dheeraj Akolkar
Hallvard Bræin
Stefan Nilsson
Tushar Ghogale

Galéria