Objednať projekciu O filme

Hlas

Prílohy

Hlas

(Ses)

MFF Ankara 2011 - Najlepšia kamera, Najlepšia hudba
Turecko 2010 do 15 rokov nevhodné 97min.
  • 31. 10. 2013
  • Horor
  • Thriller

„Atmosférický thriller s temným podtextom, ktorý v prevažne poetickej tureckej kinematografii zavádza tradíciu obľúbeného žánru.”

Skúsený scenárista a režisér Ümit Ünal, ktorého predošlé filmy získali množstvo prestížnych ocenení na medzinárodných filmových festivaloch v Istanbule, Ankare či v Antalyi, tentoraz v spolupráci s filmovým kritikom a spisovateľom Uygar Şirinom obohacuje súčasný poetický turecký film o psychologickú hororovú snímku. Tá aj napriek neexistencii tradície žánrových tvorivých tendencií v kontexte lokálnej kinematografie získala hneď po svojom uvedení cenu za najlepšiu kameru a najlepšiu skomponovanú hudbu na MFF Ankara.

Snímka Hlas rozpráva príbeh ženy, ku ktorej sa začne prihovárať zvláštny hlas, prichádzajúci zo záhadného zdroja, a odhaľuje jej doposiaľ nikým nepoznané fakty a súvislosti. Zdá sa, že je to Boží hlas, avšak čoskoro sa začne zintenzívňovať a Deryin život sa zmení na nočnú moru.

Ünalova inteligentná žánrová chuťovka je plná referencií a motívov tureckej kultúry a poukazuje predovšetkým na aktuálny problém súčasnej globálnej spoločnosti, na tematiku dysfunkčnej a traumatizovanej rodiny.

Ümit Ünal Selma Ergec, Mehmet Gunsur, Isik Yenersu
Uygar Sirin
Turksoy Golebeyi
Mehmet Cem Unal
Cicek Kahraman,
Natalin Solakoglu

Galéria