Objednať projekciu O filme

Mission London

Prílohy

Mission London

Bulharsko, Veľká Británia, Maďarsko, Macedónsko, Švédsko 2010 do 15 rokov nevhodné 108min.
  • 04. 02. 2014
  • Komédia

„Prvý blockbusterový a najviac zarábajúci film bulharskej kinematografie po páde komunizmu v roku 1989.”

Snímka Mission London je filmová adaptácia jedného z najpredávanejších románov za posledné roky v Bulharsku. Napísal ho známy bulharský spisovateľ Alek Popov, ktorý sa podieľal aj na tvorbe filmového scenára Mitovskiho hraného debutu, a vďaka jeho úspechu bol román preložený do dvanástich svetových jazykov.

Režisér tejto pikantnej komédie, Dimitar Mitovski, začínal s tvorbou krátkych animovaných filmov a medzinárodné uznanie filmových kritikov si získal nakrútením videoklipu Composer pre legendárnu pop-rockovú bulharskú skupinu FSB, za ktorý v roku 1990 získal hudobné ocenenie Grammy. S ďalším bulharským režisérom Kamen Kalevom (festivalové filmy Hrať svoju hru, The Island) vytvoril krátke hrané filmy, – Get the Rabbit Back (2005), Rabbit Troubles (2007) – ktoré boli nominované na cenu Critic´s Week na MFF v Cannes.

Mission London je excentrická politická satira, ktorá sleduje úspešné i neúspešné pokusy nového veľvyslanca Varadina obnoviť činnosť Bulharskej ambasády v Londýne. Pri usporiadaní oslavy vstupu Bulharska do EÚ však musí čeliť ruskej mafii, neorganizovanému personálu, ale aj krásnej upratovačke, ktorá v noci pracuje ako striptérka.

Mitovskiho debut zaznamenal zatiaľ najväčší divácky úspech v postkomunistickej bulharskej kinematografii vôbec.

Dimitar Mitovski Ralph Brown, Tomas Arana, Alan Ford, Ana Papadopulu, Julian Vergov
Delyana Maneva,
Dimitar Mitovski,
Alek Popov
Nenad Boroevich
Konstantin Tzekov,
Balázs Zságer
Marko Glusac

Galéria